Anasayfa » Almanya’dan darbecilere propaganda izni
Özel Haber

Almanya’dan darbecilere propaganda izni

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz’un yıl dönümünde video konferans yoluyla bile gurbetçilere hitap etmesini hazmedemeyen Almanya’da FETÖ’cüler Türkiye aleyhine rahatça propaganda yapabiliyor.

17-25 Aralık darbe girişiminin kilit isimleri Zekeriya Öz, Celal Kara’nın yanı sıra bir çok FETÖ’cünün bulunduğu, işgalci terör örgütü için 15 Temmuz işgal girişiminin ardından himaye noktası haline gelen Almanya’da skandallar bitmek bilmiyor.  Almanya himaye ettiği FETÖ üyelerinin Türkiye aleyhine propaganda yürütmesine de göz yumuyor. Buna göre, bir grup FETÖ üyesi dünyanın en büyük kitap fuarları arasında yer alan Frankfurt Buchmesse’de örgütün medya ayağında yer alan Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan, Mehmet Baransu, Gökçe Fırat, Mümtazer Türköne gibi isimler için eylem yaptı. FETÖ üyeleri, söz konusu kişilerin terör örgütü üyesi olduğu veya propagandası yaptığı için değil gazetecilik yaptığı için tutuklandığı yalanına sarıldı.

AK Parti’ye yasak, FETÖ’ye serbest

FETÖ’cülere rahatça propaganda izni veren Almanya, 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumu öncesinde Türkiye’ye miting yasağı koymuş, 15 Temmuz’un yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Köln’de toplanan onbinlerce Türk’e videokonferans yoluyla bile seslenmesini engellemişti.

Kategoriler