Anasayfa » Akşener’in prensinden FETÖ imamına huzur hakkı
Özel Haber

Akşener’in prensinden FETÖ imamına huzur hakkı

Meral Akşener’in Mersin’de seçimi CHP’nin kazanması için kullandığı İyi Parti GİK Üyesi Burhanettin Kocamaz’ın FETÖ Belediyeler İmamı Erkan Kararaslan’a huzur hakkı adı altına 121 bin lira para verdiği ortaya çıktı.

CHP’li belediyelerle yakın ilişkisi bulunan FETÖ Belediyeler İmamı Erkan Kararaslan’ın ilişki ağı Mersin’e de uzandı. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart yerel seçimlerinde Mersin’de Cumhur İttifakı’nın oylarını bölmek için sahaya sürdüğü İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Burhanettin Kocamaz’ın FETÖ imamıyla akçeli ilişkileri tespit edildi.

Devlete borç para verdim yalanı

Buna göre o dönem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olan Burhanettin Kocamaz, FETÖ Belediyeler İmamı Kararaslan’a, belediyeye ait Merulaş A.Ş üzerinden 1 yıl içerisinde 121 bin 193 lira huzur hakkı ödediği görüldü. Nitelikli dolandırıcılıkla Merulaş A.Ş’nin içini boşalttığı gerekçesiyle de yargılanan Karaarslan, aldığı huzur hakkı için yaptığı savunmada, Japonya ve Güney Kore ziyaretlerinde Burhanettin Kocamaz’ın yüzü yere düşmesin diye Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne 95 bin lira borç verdiğini iddia etti.

Sayıştay Raporu’na göre ise Karaarslan iddia ettiği gibi “Merulaş A.Ş’nin parası olmadığı için borç verdiği” yönündeki söyleminin doğru olmadığı, sadece 150 bin 303 liranın yurtdışı gezisi için harcandığı saptandı. Buna göre Burhanettin Kocamaz, milletin parasını “Huzur hakkı” adı altında FETÖ imamına peşkeş çekti.

Uçak kiralamış

Öte yandan FETÖ Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan’ın 4 Mayıs 2015 tarihinde sosyal medya hesabından Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait Merulaş A.Ş için helikopter, uçak ve deniz otobüsü kiralama görüşmeleri yaptığı yönünde paylaşımlar yaptığı görüldü.

Kategoriler