Anasayfa » ABD’den gelen paraları FETÖ’cülere dağıtan kurye yakalandı
FETÖ'de Bugün

ABD’den gelen paraları FETÖ’cülere dağıtan kurye yakalandı

ABD’den gelen paraları, FETÖ tutuklularının ailelerine ve meslekten ihraç edilen FETÖ’cülere dağıtan kurye yakalandı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kacakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, İzmir’den gelen emekli devlet memuru M.S.’nin Bursa’daki bir kişiden bir miktar para aldığını ve geri döndüğünü belirledi.

Bunun üzerine şüpheliyi takibe alan ekipler, bu kişinin örgütün Kanada imamı Faruk Arslan ile sosyal medya üzerinden haberleştiğini tespit etti.

Örgütten kopuşları engellemek istedi

Arslan’ın haftalık olarak para gönderdiği M.S’nin, FETÖ tutuklularının ailelerine ya da kamu görevinden ihraç edilen FETÖ’cülere paraları dağıttığı ve örgütten kopuşları engellemeye çalıştığı öğrenildi.

M.S.’ye ABD’den para gönderimi yapılacağı bilgisine ulaşan ekipler, İzmir’in Bergama ilçesinde bulunan bir banka şubesinde önlem aldı. Ekipler, M.S.’yi bankadaki paraları çektiği esnada suçüstü yakalayıp Bursa’ya getirdi.

Oğlu da FETÖ’den tutuklandı

M.S.’nin önceden devlet memuru olan oğlunun da örgüt üyesi olduğu gerekçesiyle cezaevinde bulunduğu, bu kişinin ayrıca yine Kanada imamı tarafından sosyal medya üzerinden çöküş aşamasında olan örgüt destekçilerine moral ve motivasyonu arttırmak için kendisine gönderilen mesajları Whatsapp üzerinden örgüt üyelerine ve bunların ailelerine gönderdiği de bildirildi.

Bu şekilde gelen yardımları örgüt üyelerinin ailelerine para transferi yapan başka kişilerin de olduğu üzerinde çalışma başlatan ekipler, emniyetteki işlemlerinin ardından zanlıyı adliyeye sevk etti.

Kaynak: Olay

Kategoriler