Anasayfa » 17 Aralık öncesi FETÖ – CHP ittifakı
Özel Haber

17 Aralık öncesi FETÖ – CHP ittifakı

FETÖ ile CHP arasındaki kirli ittifak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2013 Aralık ayı başında gerçekleştirdiği ABD ziyaretinde kuruldu. Kemal Kılıçdaroğlu 17 Aralık’ta hükûmet aleyhine kamuoyu oluşturmak üzere ABD’de FETÖ tarafından görevlendirildi.

37 sene sonra ABD’ye giden ilk CHP Genel Başkanı olan Kılıçdaroğlu, ABD’de partisinin temsilciliğini açtı. Brookings Enstitüsü’nde bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün en önemli finans ve insan kaynağı olan dershaneleri savundu.

Kılıçdaroğlu ayrıca FETÖ’nün ABD’deki çatı örgütü Türki Amerikan Birliği ile görüştü. Görüşmeyi değerlendiren Kılıçdaroğlu, FETÖ’cülerin faaliyetlerinden övgüyle bahsetti.

Kılıçdaroğlu’nun ABD programını organize eden isimler

Faruk Loğoğlu: Dönemin CHP Dış İlişkiler Sorumlusu Faruk Loğoğlu, ilerleyen dönemde Zaman gazetesinde yazarlık yaptı. CHP’li Loğoğlu, 15 Temmuz’dan hemen önce FETÖ’nün kanalında örgüt propagandası yaptı.

Aykan Erdemir: Dönemin CHP Milletvekili Aykan Erdemir’in FETÖ okullarını savunan görüşleri Fetullah Gülen’in kişisel sitesinde yer aldı. Ayrıca 15 Temmuz’dan önce FETÖ firarisi Emre Uslu ile aynı panelde konuşmacı olarak yer aldı.

Aydemir, milletvekilliği sona eren erince ABD merkezli Demokrasileri Savunma Vakfı’nda çalışmaya başladı. Vakfın başkanı ve başkan yardımcısı ise ABD’de görülen “17 Aralık” davasında bilirkişi oldu.

Kılıçdaroğlu ve ekibinin bağlantıları, CHP’nin 17 Aralık darbe girişiminin siyasi ayağı olduğunu ortaya koyuyor.

Kategoriler