Anasayfa » 15 Temmuz’a 36 yıl önce hazırlanmaya başlamışlar
Özel Dosyalar

15 Temmuz’a 36 yıl önce hazırlanmaya başlamışlar

FETÖ elebaşı Gülen, 15 Temmuz işgal girişiminin tarihini 1980 yılının Haziran ayında İzmir’de verdi.  Terörist elebaşı, “Huruç Harekâtı başlatıldı, ancak bu harekât 35-40 sene sonra uygulamaya konulabilecektir” ifadesiyle 15 Temmuz’a 36 yıl önce hazırlanmaya başladıklarını dile getirdi.

FETÖ’nün Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına son vermek, 780 bin kilometre kare toprağı parçalamak için kalkıştığı 15 Temmuz darbe girişiminin hazırlığına hangi tarihte kalkıştığı, Cumhuriyet ve Sözcü’nün yok dediği TBMM Darbe Araştırma Komisyonu’nun hazırladığı 15 Temmuz raporunda detaylı olarak anlatıldı.

Bugün gerçekleşemez

Pensilvanya’daki FETÖ elebaşı Gülen, “Huruç harekatı” olarak tanımladığı Türkiye’yi ele geçirme planı hakkındaki kritik konuşmayı 1980 yılının Haziran ayında İzmir’de yaptı. Eyleme geçtiklerini ancak 35 yıl boyunca çalışmaları gerektiklerini belirten Gülen, “Huruç Harekâtı başlatıldı, ancak bu harekât 35-40 sene sonra uygulamaya konulabilecektir, bugünkü ortamda bu mümkün değildir” dedi. Gülen’in dediği gibi de oldu. FETÖ o konuşmadan 36 yıl sonra Türkiye’yi bitirmek için harekete geçti. FETÖ’nün TSK’ya sızdırdığı hainler, Meclis’i, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni, Özel Harekat Dairesi’ni bombalayarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişiminde bulunarak 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştirdi. FETÖ, 251 kişiyi katlettiği 15 Temmuz işgal girişiminde başarılı olamadı.

Bütün öğretmenler bizden olmalı

15 Temmuz için 36 yıl önceden tarih veren terörist elebaşı, aynı konuşmasında izleyecekleri stratejiyi de şu sözlerle açıkladı: “Huruç Harekâtının başarılı olabilmesi için bütün ülkede, kendi binalarımızda ve kiralanacak yerlerde orta ve yüksek öğrenim gören öğrenciler için yurt binalarının açılması, yurtlarda eğitilen öğrencilerin meyvelerini vermesi, kendi fikirlerimiz doğrultusunda çeşitli kitap ve dergilerin basımının gerçekleştirilmesi, özellikle Türkiye’deki öğretmenlerin büyük bir bölümünün kendi yönümüzde faaliyet göstermesi gerekmektedir.”

Kategoriler