Anasayfa » Yargıda yeni FETÖ tehlikesi
FETÖ'de Bugün

Yargıda yeni FETÖ tehlikesi

Geçtiğimiz hafta kamuoyu FETÖ’nün Selam-Tevhid kumpasında önemli rol oynayan Gültekin Avcı ve FETÖ Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan’ın tahliyesi ile çalkalanırken, Sabah Gazetesi Yazarı Dilek Güngör, yargıdaki rahatsız edici yapılanmaları kaleme aldı.

Yüzde 80’ine hakimler

“Yargıdaki tehlikenin farkında mısınız?” başlıklı yazısında 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yargıda FETÖ temizliği yapıldığını hatırlatan Güngör, FETÖ’den boşalan koltuklara başka grupların oturduğunu, bahsettiği grubun il başsavcılıkları, komisyon başkanlıkları, daire başkanlıkları, mahkeme başkanlıklarının yüzde 80’ine hakim olduğunu söyledi.

Hepsi kızağa çekildi

Güngör, kaynaklarına dayandırdığı bilgiye göre, FETÖ’nün kumpas davalarını karara bağlayan hakimler ile terör soruşturmalarını yürüten savcılar, herkesin ‘cemaat’ dediği dönemde meslekten ihracı bile göze alıp örgüte karşı suç duyurusunda bulunanların sürgün edildiğini aktardı.

Bylock’çular kilit görevlerde

Güngör, FETÖ düşmanı isimlerin yerine gelen isimleri ise şöyle paylaştı: “Onların yerine telefonunda ByLock çıkanlar, sahte tanıklar üzerinden KOM Başkanlığı’nın illere yolladığı ByLock listelerinden isimlerini sildirenler, darbeci akrabaları olanlar vb. getirildi.”

YARSAV’a sızdıkları gibi

Güngör, bahsettiği grubun sayısının yargı camiasında on binleri bulduğunu belirtti. Güngör, yazısının devamında yargıda güçlü hale gelen gruba FETÖ’nün nasıl sızdığını şu şekilde anlatı: “Gelelim, bu gruplara FETÖ’nün nasıl sızdığına… Belli ki, KOM Başkanlığı’nın Emniyet’teki mahrem imamlar raporuna giren istihbaratta ‘renklendirme’ denilen taktiği yargıda da uygulayan FETÖ birer, ikişer bu gruplara sızdı. Tıpkı, 2010 Anayasa Referandumu’ndan sonra YARSAV’a sızdıkları oradan da HSYK’yı ele geçirdikleri gibi… Hatırlayın, o dönemde FETÖ’cü hakim ve savcılar, elebaşıları Fetullah Gülen’in talimatıyla, YARSAV’a üye oluyordu. Solcu, Kemalist, Atatürkçü görünümlü FETÖ’cüler kılıktan kılığa girdiği için kimse anlamıyordu. Şimdi de benzer bir durum yaşanıyor, organize bir şekilde hareket ediyorlar, birbirlerini adeta bir örgüt gibi kolluyorlar, liyakat yerine referansla adamlarını yerleştiriyorlar. Anlayacağınız, tarih tekerrür ediyor ama kimse yargıdaki tehlikenin büyüklüğünü fark edemiyor.”

17-25 Aralık tehlikesi

Güngör, yargıyı ele geçiren bu grupların içerisine sızan FETÖ’cülerin yeni bir 17-25 Aralık darbe girişimine hazırlanabileceği uyarısını da yaptı.

Etiketler

Kategoriler