Anasayfa » TUSKON’un 2 numarasına şirketi geri iade edildi
FETÖ'de Bugün

TUSKON’un 2 numarasına şirketi geri iade edildi

Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör, Adana’da FETÖ’nün kayyum atanan şirketlerine ilişkin soru işaretleriyle dolu mahkeme kararlarını köşesine taşıdı.  FETÖ’nün iş adamları derneği TUSKON’un iki numarası olan, 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra firar eden Ahmet Coşkun’a ait Süvari Giyim’e 2016 yılında mahkemece kayyum atandığını hatırlatan Güngör, söz konusu FETÖ üyesinin şirketini geri aldığını aktararak, tartışmalı hukuk kararlarına tepkisini şöyle dile getirdi:

Patır patır iade kararları çıkıyor

“Şirketin sahibi Ahmet Coşkun’un FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen’e olan bağlılığı sır değildi. Kapatılan FETÖ derneği TUSKON’un başkanı Rıza Nur Meral’in sağ kolu olduğunu, Adana’da topladığı himmetleri, hakkındaki MASAK, TMSF raporlarını, AGİD ve üniversite yöneticileriyle gerçekleştirdiği örgüt sohbetlerini daha pek çok suç dosyasını herkes biliyor. Sadece o da değil… Karteks Tekstil, Başaran PVC, Doğanyapı A.Ş. gibi sahipleri hapisteyken eski ortaklarına devrolunan şirketler de var. Adana’da 11. Ağır Ceza Mahkemesi bu şirketlerdeki TMSF kayyumluğunu önce denetim kayyumluğuna çevirmişti. Sonra devletin müsadere kararlarına ret vermişti. Şimdi de mahkeme patır patır iade kararları çıkarıyor.”

Yeniden para aktarırlarsa

Güngör, mahkeme tarafından şirketlerini geri alan FETÖ’cülerin örgüte yeniden para aktarıp, aktarmadığı konusunun denetlenmesinin önemine vurgu yapharak, yetkililere şu soruyu yöneltti: “Yarın öbür gün bu şirketler yeniden Pensilvanya’ya para aktarıp, örgütün finans gücünü toplarsa ne olacak? İade kararlarını veren mahkemeler bu sorulara cevap verebiliyor mu?”

Kaynak: Sabah

Kategoriler