Anasayfa » TSK bünyesinde FETÖ soruşturmaları kapsamında 1076 personel açığa alındı
FETÖ'de Bugün

TSK bünyesinde FETÖ soruşturmaları kapsamında 1076 personel açığa alındı

TSK’da FETÖ ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığına bağlı tüm komutanlık, birlik, karargah ve kurumlarda devam eden incelemelerde FETÖ ile bağlantısı olabilecek personeller araştırılıyor.

1076 personel açığa alındı

Örgüt ile bağlantı ihtimali olan personellerin belirlenmesine katkı sağlayan kıstasların etkinlikle kullanılması sonucunda olağanüstü halin (OHAL) kaldırılmasının ardından geçen yaklaşık 7 aylık sürede TSK’da 1076 personel bakan onayıyla açığa alındı.

Açığa alınanlardan 624’ünün Kara Kuvvetleri, 107’sinin Deniz Kuvvetleri ve 345’inin ise Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli olduğu öğrenildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, konuya ilişkin “Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri, FETÖ ile mücadelesini kararlı bir şekilde sürdürmektedir. Mücadele, tüm kuvvet komutanlıkları, karargah, birlik ve kurumlar tarafından, bir bütün halinde, hiçbir fark olmaksızın, belirlenen kıstaslar doğrultusunda, dikkat ve hassasiyetle sürdürülmektedir. Yeni bilgi ve belgeler çıktıkça bu mücadele devam etmekte, gereği yapılmaktadır. FETÖ’cü hainlerden temizlendikçe, TSK daha da güçleniyor. Birlik, beraberlik, arkadaşlık, dostluk, silah arkadaşlığı, dayanışma arttıkça TSK’nın da gücü artıyor. ” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sabah

Kategoriler