Anasayfa » Saadet’teki Tuzlukçular
FETÖ ve Siyaset

Saadet’teki Tuzlukçular

Fethullahçı Terör Örgütü 30 Mart 2014 yerel seçimler, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimi, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde AK Parti’'nin muhafazakar kesiminin bir kısım oyunu Saadet Partisi'ne kaydırmayı hedefledi. Bu amaçla parti üzerine çok sayıda çalışma yaptı. Parti'nin yönetiminde bir çok isim FETÖ'ye destek veren söylemlerde ve icraatlarda.

Fethullahçı Terör Örgütü 30 Mart 2014 yerel seçimler, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimi, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde AK Parti’’nin muhafazakar kesiminin bir kısım oyunu Saadet Partisi’ne kaydırmayı hedefledi. Bu amaçla Saadet Partisi lehine imaj çalışmasına girişti. Parti yönetiminden bazı isimler de FETÖ’ye destek veren söylem ve icraatlarda bulundu.

Muhafazakar bir parti olarak Saadet Partisi’ni FETÖ açısından anlamlı kılan, AK Parti’’den belli bir ölçüde de olsa koparacağı oylardı. AK Parti’’nin gücünü azaltabilecek, oy oranını düşürecek, velhasıl koalisyon yaratabilecek her durum, bürokraside oldukça kuvvetli ve örgütlü olan FETÖ adına zafer olacaktı.

Kamalak Dershaneleri Savundu

Dershaneleri kapatmak için hükümetin bizzat kendisi harekete geçti. Hükümet dershaneleri kapatmak istiyor. Kabul edilemez bir durumdur, yanlıştır. Bu dershaneler, devletin gayrimilli eğitiminin eksikliklerini, milli açıdan tamamlamak üzere kurulmuştur. Gayrimilli eğitim diyorum çünkü bu eğitimin Türk milli eğitimi ile Anadolu insanı ile doğrudan bir alakası yok. Hizmet hareketi Türkiye’nin en geniş kapsamlı, en hayırlı hizmet kuruluşudur. Hatta içeride ve dışarıda devletin yapamadığı bir takım hizmetleri ifa etmektedir. Hizmetin 150 civarında ülkeye dershaneler, okullar açtığını görüyoruz. Acaba devletin kaç ülkede Türk okulu vardır?

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2013-12-26 07:49:29Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak

FETÖ’ye Zulüm Yapılıyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Erdoğan’ın FETÖ’ye yönelik “moleküllerine kadar tespit edeceğiz, inlerine gireceğiz” açıklamasına tepki gösterdi. FETÖ’yü savunan Kamalak, “Böyle bir cadı avı başlatırlarsa, kazanın içine kendileri girerler.” şeklinde konuştu.

Zaman, 13 Mayıs 2014 tarihli haberde Kamalak’ın FETÖ lehine açıklamalarına yer veriyor.

Kamalak: FETÖ Terör Örgütü Değil

Mustafa Kamalak, 14 Aralık’ta “paralel yapı”ya yönelik düzenlenen operasyonu doğru bulmadığını belirterek, Fethullah Gülen’in terör örgütü lideri olabileceğine inanmadığını söyledi. Eskişehir’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kamalak, bir gazetecinin, “14 Aralık operasyonu sonrası Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, “Yaşanan gelişmeleri ben üzüntüyle takip ediyorum. Eleştiri anlamında değil, Türkiye’ye yazık oluyor diye düşünüyorum.” yanıtını verdi. FETÖ’ye yönelik 14 Aralık operasyonunu haksız bulduğunu söyleyen Kamalak, “Fethullah Hoca’nın da böyle hükümeti devirmek isteyen bir terör örgütünün lideri olduğu kanaatinde de değilim. Aşağıdan beri söylediğim her bir sözün de arkasındayım” ifadelerini kullandı.

saadet-partisi-genel-baskani-kamalak-eskisehirde

Mustafa Kamalak Kamikaze Hakimleri Savundu

Saadet Partisi lideri Mustafa Kamalak, Hidayet Karaca ve 62 polis hakkında tahliye kararı veren hakimlerin tutuklanmasına ilişkin, “Hakimi kararından dolayı tutuklamak kararı kabul edilemez. Hukuku hakkı savunmak ne zamandan beri ‘paralelci olmak’ oldu” dedi.

kamalak-allah-askina-fethullah-gulen-in-eline-7265153_x_o
Mustafa Kamalak, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ile birlikte

Kamalak’tan Şok Açıklama: 28 Şubat Daha Onurluydu

17 Aralık darbe girişimi süreciyle birlikte FETÖ medyasında sıkça yer almaya başlayan Mustafa Kamalak, bu kez 28 Şubat döneminde askerin Necmettin Erbakan’dan daha demokrat olduğunu söyleyip darbeye alkış tutan Zaman gazetesine, “28 Şubat süreci bütün alçaklığına rağmen şimdikinden daha onurluydu.” açıklamasında bulundu.

Fethullah Gülen’i Aristo’ya Benzetti

Mustafa Kamalak, Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) finans desteği sağladığı iddiasıyla Koza İpek Holding şirketlerine yönelik düzenlenen operasyonla ilgili soruya cevap verdi. Kamalak, “Aristo, idamla yargılanıyor ve idama mahkum ediliyor. Dostları kaçırmak istiyor, o ‘hayır’ diyor. ‘Ülkenin hukukundan kaçmam’ diyor. Gözyaşı döküyor, sevenleri, eşi, dostu, arkadaşları. Aristo, neden ağladıklarını soruyor, onlar da ‘Efendim, haksız yere idam ediliyorsunuz da ona ağlıyoruz’ dediklerinde o tebessüm ediyor, diyor ki ‘Ben bu idamı haketsem daha mı iyi olurdu?’ Dolayısıyla Türkiyemize yazık oluyor, iddia büyük, operasyon büyük, adalet herkese lazım.” şeklinde konuştu.

Ekrem Dumanlı Kamalak ile Görüştü

İstanbul’da yapılan 14 Aralık operasyonları kapsamında tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildikten sonra serbest bırakılan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, muhalefet liderlerine ziyaret turu gerçekleştirdi. Bu Mustafa Kamalak ile de görüşen Dumanlı, Saadet Partisi’nin yaşanan hukuksuzlukların karşısında olduğunu belirtti.

ekrem-dumanli-kamalak
Kamalak, eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile birlikte

Kamalak’tan Zaman’a Ziyaret

SP lideri Mustafa Kamalak, FETÖ’nün yayın organı Zaman Gazetesi’ni ziyaret etti. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile görüşen Kamalak, FETÖ’ye yakınlığı ile bilinen Metropoll şirketine anket yaptırdıklarını ve oy oranlarının yüzde 17,9’a ulaştığını belirtti.

Paralelciliğim Pekişti

Paralel Yapı’yla mücadele Saadet Partisi olarak düşünceleri sorulan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’, “Bize düşmanlık edenlere bile ben hiç bir zaman düşmanlık etmedim. Benim Paralel Yapı’yla mücadelede çıkarılan kanunlardan sonra yaptığım her açıklamadan sonra paralelciliğim daha da pekişti” dedi.

Saadet Partisi’nden Skandal Mesaj

15 Temmuz’da Fetullahçı Terör Örgütü’nün gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından vatandaşlar sokaklara dökülüp tanklara, F16’lara meydan okudu. Darbe destekçisi bazı şahıslar ise vatandaşların sokağa çıkmasını önlemek için çaba sarfetti. Konuya ilişkin sosyal medyada dolaşan bir görüntü ise çok büyük tepki çekti. Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammed Gürlü tarafından atıldığı iddia edilen mesajda vatandaşların sokağa çıkmamaları yönünde yönlendirildiği dikkat çekiyor. Saadet Partisi’nden konuyla ilgili açıklama yapılmaması ise kafalarda soru işaretleri yarattı.

2016-08-10 14_32_06-280720160017298268188_3 - Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi

Mustafa Kamalak’tan Yanılmışım Açıklaması

Milli Görüş’ün lideri Necmettin Erbakan’la Fethullah Gülen arasında yaşanan gerilimin aksine Kamalak, 2 yıl önce Fethullah Gülen hakkında “Fethullah hocanın silahlı terör örgütünün lideri olduğuna inanıyor musunuz” diye konuşmuştu. 15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlıkla neticelenmesinden sonra ise Mustafa Kamalak, FETÖ’nin elebaşı Fethullah Gülen hakkındaki açıklamalarıyla ilgili “Yanılmışım” dedi.

kamalaktan-itiraf

Kaynaklar:

Youtube – Kamalak’tan Dershanelerin Kapatılmasına Tepki

Milliyet – Kamalak: FETÖ Terör Örgütü Değil

Haberler- Mustafa Kamalak Kamikaze Hakimleri Savundu

Timeturk – Kamalak FETÖ’nün Ağzıyla Konuşuyor

Ensonhaber – Fethullah Gülen’i Aristo’ya Benzetti

İnternet Haber – Ekrem Dumanlı Kamalak ile Görüştü

Ensonhaber – Kamalak’tan Zaman’a Ziyaret

Milat – Paralelciliğim Pekişti

Superhaber – Saadet Partisi’nden Skandal Mesaj

İnternet Haber – Mustafa Kamalak’tan Yanılmışım Açıklaması

Kategoriler