Anasayfa » Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatının 54 FETÖ’cü ile irtibatı tespit edildi
FETÖ'de Bugün

Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatının 54 FETÖ’cü ile irtibatı tespit edildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik’in, FETÖ’den soruşturulan 54 kişiyle bağlantısı tek tek sıralandı. Örgüte yardım ve yataklıktan hakkında 40 yıla kadar hapis talep edilen Çelik’in eski YARSAV Başkanı’ndan FETÖ’den ihraç emniyet müdürüne kadar geniş bir yelpazede örgüt üyeleriyle teması tespit edildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik’in, Fetullahçı Terör Örgütü’nden (FETÖ) soruşturulan 54 kişiyle ‘Olağanın ötesinde çok yoğun’ irtibatları tespit edildi. İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu savcısının iddianamesinde FETÖ’den tutuklanan yargı mensupları, jandarma ve emniyet görevlileri ve avukatlarla yoğun telefon irtibatına yer verildi.

Metin İyidil’in avukatıyla 461 telefon görüşmesi

ByLock’cu hakim ve savcılarla da irtibatı saptanan Çelik’in, eski korgeneral Metin İyidil’i avukatı Abdullah Kaya ile 461 telefon görüşmesine ulaşıldı. Çelik’in, eski Maliye Bakanlığı müfettişi Hamza Kaçar’la da irtibatı bulunuyor. İkili 2012’den beri bin 659 kez yaklaşık 10 saat görüşmüş. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da müşteki olduğu iddianamede Çelik’in FETÖ mensuplarıyla irtibatı sıralandı.

54 FETÖ’cü ile irtibatı tespit edildi

O isimler arasında, YARSAV Eski Başkanı iken kamu görevinden çıkarılarak tutuklanan Murat Arslan’la 417 görüşme, Başkanlığı’nda 1. Sınıf Emniyet Müdürü olarak görevli iken FETÖ’den tutuklanan Mehmet Selahattin Dinçer’le 42 görüşme, İzmir Karabağlar İlçe Kaymakamı iken tutuklanan Muammer Sönmez’le 319 görüşme olmak üzere 54 kişiyle görüşme tespit edildi.

Kaynak: Sabah

Kategoriler