Anasayfa » Gaybubet evlerine İstanbul’da operasyon düzenlendi
FETÖ'de Bugün

Gaybubet evlerine İstanbul’da operasyon düzenlendi

Gaybubet evlerine İstanbul’da operasyon düzenlendi

Gaybubet evlerine yönelik operasyonda 9 gözaltı

Gaybubet evlerine yönelik İstanbul’da düzenlenen operasyonda, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensubu 9 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Haklarında yakalama kararı olan FETÖ üyesi 9 şüphelinin peşine düşen polis ekipleri, bazı izlere ulaştı. Yetkililerin detaylı incelemeleri ve takipleri sonucu şüphelilerin gaybubet evi olarak adlandırılan adreslerde saklandığı tespit edildi. Araştırmalarda emniyet birimleri 10’u ev, 1’i iş yeri 11 adres tespit etti. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, İstanbul’un 7 ilçesinde 11 adrese eş zamanlı olarak baskın yapıldı. FETÖ soruşturmaları kapsamında tespit edilen ve aranan dokuz şüpheliden aralarında kadın örgüt üyelerinin de bulunduğu 7 kişi, örgüt üyelerinin gizlenme yeri olarak bilinen gaybubet evlerinde yakalandı. Dosya kapsamında aranan 2 şüpheli baskın yapılan adreslerde bulunamadı. FETÖ ile bağlantılı oldukları öne sürülen ve farklı dosyalardan aranan 2 şüpheli de ayrıca yakalandı. Gözaltına alınan 9 şüpheli emniyete götürülürken iki firari şüpheliyi yakalama çalışmaları sürüyor.

Nazmi Ardıç’ın eşi şüpheliler arasında

Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheliler arasında Nazmi Ardıç’ın eşi Nuray Ardıç’ın da bulunduğu belirtildi.

Gaybubet evlerine İstanbul’da operasyon düzenlendi

Nazmi Ardıç, “Futbolda Şike Kumpası” davasında 1972 yıl 10 ay hapis cezası alan dönemin İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürüydü.

Yüklü miktarda para ele geçirildi

Emniyet ekiplerinin adreslerde yaptıkları aramalar sonucunda, yüklü miktarda para ve döviz bulundu. 394 bin 745 lira, 25 bin 995 dolar, 11 bin 800 euro, bin 500 liralık market alışveriş kartı ve örgüt üyelerinin kimlik olarak kullandığı öne sürülen “F” serisi 1 dolar ele geçirildi. Yaklaşık 730 bin lira değerinde paranın yanı sıra yasaklı kitaplar ve çok sayıda örgütsel doküman bulunduğu belirtildi.

Bir şüpheli telefonu 14’üncü kattan attı

Emniyet ekiplerinin baskın düzenlediği adreslerden birinde bir şüphelinin cep telefonunu 14’üncü kattan aşağı attığı öğrenildi. Baskın yapılmadan önce çevre güvenliği alan polisler tarafından fark edilen olayda, yerde parçalanmış halde telefon bulundu. İçinde önemli bilgiler bulunduğu değerlendirilen telefon incelenmek için emniyete götürüldü. Farklı bir adreste ise bir şüphelinin üzerinde telefon numaraları bulunan bir not kağıdını avucunda gizlediği fark edildi. Şüphelinin saklamaya çalıştığı not kağıtlarındaki numaraların ABD’deki örgüt üyelerine ait olabileceği kaydedildi.

KAYNAK: SABAH

Kategoriler