Anasayfa » Firari Emre Uslu 15 Temmuz’u itiraf etti
FETÖ'de Bugün

Firari Emre Uslu 15 Temmuz’u itiraf etti

FETÖ tetikçisi Emre Uslu sonunda itiraf etti

Firari FETÖ’cü Emre Uslu 15 Temmuz darbe girişimin ardında Fetullahçı Terör Örgütü’nün olduğunu itiraf etti. 15 Temmuz darbe girişimine dair bu güne kadar örgüt içinden yapılan en net itiraf sonrası terör örgütü yandaşları Emre Uslu’ya tepki gösterdi.  FETÖ tarafından özel yetiştirilip emniyet yapılanmasına dâhil edilen Emre Uslu 15 Temmuz darbe girişimini itiraf ettikten sonra kendisine gelen tepkileri “ben sizden değilim ki” diyerek geçiştirmeye çalıştı. Uslu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Yani cemaatteki “bir şey olacak bu süreç bitecek” beklentisinin yansıması. Aynı beklenti Cemaati darbe sürecine iten nedendi. Avazım çıktığı kadar bağırıyorum ama kimse duymuyor. Adım adım kurulan bu zulüm düzeni tek seferde bitmez. Bir mücadele bir süreç alır kolay bitmez” yazarak darbeyi itiraf etti.

Emre Uslu

FETÖ’nün inkârları boşa düştü 

Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması FETÖ/PDY) mensupları 15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra “kendilerinin masum olduğunu” iddia ediyordu. Darbenin yönetildiği Akıncı Üssü’nde yakalan TSK İmamı Adil Öksüz’ün FETÖ’nün kamıkazeleri tarafından serbest bırakılmasını bahane ederek darbede kendilerinden bir iz olmadığını iddia ettiler. Eldeki bütün delillere rağmen inkarı seçen örgüt üyeleri Kemal Batmaz, Harun Biniş, Nurettin Oruç ve Hakan Çiçek’in FETÖ’cü oldukları kesinleşince bu kez “Adil Öksüz”ün MİT ajanı olduğu” iddiasını yaydılar. FETÖ’nün MİT’e sızdırdığı örgüt üyeleri tarafından hazırlanan düzmece belgelerin bir numaralı destekçisi de makamını FETÖ’ye borçlu olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmuştu.

Örgüt içi kavga itirafları getirdi 

FETÖ üyeleri inkar ve yalan stratejisine rağmen örgüt içindeki liderlik kadrosunun da etkisiyle itiraflara başlamıştı. Firari terörist başı Fetullah Gülen’in en güvendiği isimlerden kırmızı listede aranana terörist Halit Esendir, “Akıncı Üssü”ne örgüt üyelerinin gönderilmesinin hata olduğunu açıklamıştı. Terör örgütünün bürokrasi imamı Mahmut Akpınar’da geçtiğimiz günlerde deşifre ettiğimiz konuşmasında 15 Temmuz’u planlayan ekibin halen Pensilvanya’da örgüt elebaşının dizinin dibinde olduğunu itiraf etmişti.

Ancak firari terörist Emre Uslu’dan gelen itiraf örgüt içerisinde ilk kez bu kadar açık bir şekilde 15 Temmuz darbe girişiminin FETÖ’nün işi olduğunu ortaya koyuyor. Bu itiraf aynı zamanda FETÖ’nün darbeye sadece katılımcı olmadığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki mücadeleye karşı bir çıkış yolu olarak planlandığını da ortaya koydu.

Kategoriler