Anasayfa » FETÖ’nün firari sözcüleri BM binasında panel düzenledi
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün firari sözcüleri BM binasında panel düzenledi

FETÖ’nün medya ayağında yer alan firari Abdullah Bozkurt ve Levent Kenez’in Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi’nde FETÖ propagandası yapmasına izin verildi.

Kadın sünneti karşıtlarından FETÖ paneli

Moderatörlüğünü PKK sempatizanı Eric Sottas‘ın yaptığı panelin organizatörlüğünü ise “Kadın Sünnetine Karşı Küresel İttifak” (Global Alliance Against Female Genital Mutilation) adlı sözde sivil toplum kuruluşu (STK) yaptı.

FETÖ’nün medyadaki tetikçilerinden Today’s Zaman‘ın eski Ankara Temsilcisi Abdullah Bozkurt İsveç medyasında da sık sık boy gösteriyor.

Hem medyada hem de sosyal medya hesabı üzerinden de Türkiye aleyhinde sık sık kara propaganda yapan Bozkurt, kendisine karşı çıkan Türk vatandaşları mahkemeye veriyor.

BM Özel Raportörü panele katılmaktan vazgeçti

Temsilciliğin, BM Cenevre Ofisi Genel Direktörü Michael Moller ve BM İnsan Hakları Konseyi Yüksek Komiseri Michelle Bachelet’e yazılı ve sözlü girişimlerine rağmen gerçekleştirilen panelde, katılımcılar arasında adına yer verilen BM İnsan Hakları ve Terörle Mücadele Özel Raportörü Fionnuala D. Ni Aolain, panele bir gün kala katılmaktan vazgeçti.

Aolain’nin panele katılmayacağını bildirmesinin ardından BM Cenevre Ofisine Akredite Basın Mensupları Birliği (ACANU) panele davet etti.

Organizatörler, ACANU’ya gönderdikleri mektupta Türkiye Daimi Temsilciliğini hedef alarak gazetecileri panele katılmasını istedi.

Tüm çabalara rağmen, panele sadece iki gazetecinin katılması ise organizatörleri hayal kırıklığına uğrattı.

PKK’lılardan panele tam destek

Panelin moderatörlüğünü ise PKK sempatizanı olduğu bilinen Türkiye düşmanı Eric Sottas yaptı.

İsviçre’deki PKK sempatizanlarının da panelde yer alması Türkiye düşmanı iki kanlı örgütün dayanışmasını bir kez daha ortaya koydu.

Paneli takip eden AA muhabirine yönelerek, “Artık radarımdasın” diyen Bozkurt, AA muhabirinin, “Türkiye hakkında Twitter üzerinde sürekli iftira atmaktan utanmıyor musun?” şeklindeki tepkisine, “Sen bekle daha panelde neler diyeceğim Türkiye hakkında.” karşılığını verdi.

Rus Büyükelçi Karlov’un ölümünü ima etmişti

Firari FETÖ mensubu Bozkurt, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastından üç gün önce, “Türkiye’de büyükelçiler artık güvende değil” şeklinde bir yazı kaleme almıştı.

Bozkurt, Karlov’a saldırıdan üç gün önce yazdığı yazıda adeta saldırının haberini vermişti.

Tescilli Türkiye düşmanı Bozkurt “tekbirden” rahatsız olmuştu

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ’a yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatında da Bozkurt, sosyal medya hesabında harekatın “ülke içinde ulusal coşkuyu ve dini bağnazlığı körüklemek için yapıldığını” iddia etmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa’da yaptığı konuşma sırasında tekbir getirilmesinden rahatsızlık duyan firari FETÖ’cü, “Gaza gelen destekçileri, coşku içinde Allahuekber sloganı attı.” şeklinde yazmıştı.

Firari FETÖ’cü Abdullah Bozkurt, Twitter hesabından ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma kararını protesto eden Türk halkını ABD’ye şikayet etmişti.

Kaynak: AA

Kategoriler