Anasayfa » FETÖ’nün faaliyetlerini ‘peygamberlik mesleği’ olarak takdim etmiş
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün faaliyetlerini ‘peygamberlik mesleği’ olarak takdim etmiş

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in örgüte eleman kazandırma faaliyetini “peygamberlik mesleği” olarak takdim ettiği tespit edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığınca FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in tüm kitap ve vaazları ile yürütülen soruşturmalarda elde edilen belgeler, mağdur, müşteki, tanık ifadeleri incelenerek “FETÖ’nün ideolojisi” raporu hazırlandı.

Örgütün devleti ele geçirmek amacıyla izlediği yol haritasının deşifre edildiği 181 sayfalık raporda, elebaşı Gülen’in dini kavramlar kullanarak bir işgal için gerekli olan insan potansiyelini elde etme ve bu potansiyel ile devleti ve dünyayı ele geçirme stratejileri gözler önüne serildi.

‘Peygamberlik mesleği’ telkini

FETÖ elebaşı Gülen, bir kitabında yer verdiği “Evet, gözünü dünyaya açan Hz. Adem’in ilk çocukları, yaşadıkları alemin semasında her an nazarını ulvi aleme diken, emirleri oradan alan ve aldığı bu emirlerin altında haşyetinden iki büklüm olan, tir tir titreyen ve dudağında daima öbür alemlerin endişesini ürperti halinde yaşayan bir Nebi Baba’yı, Kutup Yıldızı seyreder gibi seyretmişlerdir. Hz. Adem, hem insan olarak hem de peygamber olarak ilk defa ‘Emri bil maruf nehyi anil münker’ yapan insandır.” ifadeleriyle FETÖ’ye eleman kazandırma düşüncesini “peygamberlik mesleği” olarak lanse etti.

FETÖ elebaşı Gülen, böylece bir taraftan örgütünün yaptığı yasa dışı işleri örgüt mensuplarının ve toplumun nezdinde meşrulaştırırken diğer taraftan da “peygamberlik mesleği” yaptığını telkin ettiği örgüt mensuplarının seçilmişlik hissiyatını kuvvetlendirdi ve motivasyonunu artırdı.

Kaynak: AA

Kategoriler