FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün veliahtı Şerif Ali Tekalan

17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimleri sonrası ABD’ye firar eden Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarının arasında en dikkat çeken isimlerden biri de Şerif Ali Tekalan. Pensilvanya’daki malikanesinden örgütü yönetmeye devam eden elebaşısı Fetullah Gülen’in yerine aday olan Şerif Ali Tekalan, FETÖ’nün işlediği bir çok suçta organizatör olarak ön plana çıkıyor. Fatih Üniversitesinin 2010’da rektörü olan, aynı yıl içerisindeki KPSS sınavının sorularının çalınmasını sağladı. FETÖ’ye ait Fatih Üniversitesi’nin 2016 kapatılmasının ardından önce Avrupa’ya ardından ABD’ye firar eden Tekalan, FETÖ çatı davası”, “KPSS sorularının sızdırılması” ve “Futbolda şikede kumpas” gibi davalarda onlarca yıllık hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

Karlov suikastında da parmağı var

Aranan teröristler listesinde de ismi bulunan Tekalan’ın başına 300 bin lira ödül kondu. Halen FETÖ’ye ait North American Üniversitesi’nin rektörlüğünü yürüten FETÖ imamı Tekalan, Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastından, Suriye’de 1 milyondan fazla kişiyi öldüren Esed ile yakınlığa kadar kirli bir ağa sahip.

Hasan Akgün’ün başdanışmanı

Şerif Ali Tekalan’ın CHP ile de ilişkisi mevcut.  FETÖ’nün 12 kişilik A takımında yer alan Tekalan, Fransa’nın başkenti Paris’e firar edene kadar CHP’li Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün başdanışmanlığını yaptı. Ayrıca Hasan Akgün’ün Büyükçekmece’de 29 dönümlük araziyi FETÖ üniversitesine bedelsiz tahsis ettiği, terör örgütünün söz konusu arazide 11 yıl boyunca faaliyetlerini sürdürdüğü tespit edildi.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler