FETÖ'de Bugün

FETÖ’ye 3 günde 3 darbe

FETÖ’ye ilk darbe örgütün TSK’daki mahrem yapılanmasının tepe yöneticilerinden Reşat Nazmi Oral’ın yakalanmasıyla vuruldu. Oral’ın FETÖ’ye ilişkin bir çok itirafının ardından önce FETÖ elebaşı Gülen’ün şoförü ve FEM Dershanelerinin Genel Müdürü Mehmet Demircan daha sonra da örgütün Türkiye Sorumlu M.Y kıskıvrak yakalandı.

Emniyet ve Milli İstihbarat Teşkitalı, bu hafta Fetullahçı Terör Örgütü’ne ölümcül darbeler vurdu. Pazartesi günü MİT-Emniyet işbirliği ile Ankara’da düzenlenen operasyonda örgütün mahrem yapılanmasının kilit isimlerinden Reşat Nazmi Oral enselendi. Aynı zamanda “Güneydoğu Anadolu Bölgesi temsilcisi, 2. Ordu imamı ve avukat yapılanması imamı” olan Oral’a “Usame-Metin” kod adı bizzat FETÖ elebaşı Gülen tarafından verildi. Oral, emniyetteki sorgusunda terör örgütündeki 35 yıllık faaliyetlerini, bu faaliyetlerin 19 yılının mahrem hizmetlerde geçtiğini anlattığı ve 100’den fazla örgüt yöneticisi ve üyesiyle olan bağlantıları hakkında bilgi aktardı.

İkisi de kilit isim 

Oral’ın itiraflarının da etkisiyle Emniyet ve MİT önemli 2 operasyona daha imza attı. Önce, FETÖ elebaşı Gülen’in Türkiye’de yaşadığı dönemde şoförlüğünü yapan ve daha sonra kapatılan FEM Dershaneleri genel müdürü olan Demircan ile eşi, Üsküdar’da saklandıkları hücre evinde gözaltına alındı. Dün ise Türkiye imamı ” M.Y. İstanbul Kartal’da örgütün hücre evine yapılan baskında yakalandı.

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/15-temmuz-darbe-girisimi/feto-elebasinin-soforu-orgutun-hucre-evinde-yakalandi/1565982

https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/fetonun-kritik-ismi-yakalandi-/1565318

https://www.aa.com.tr/tr/15-temmuz-darbe-girisimi/fetonun-sozde-turkiye-imami-yakalandi/1567234

Etiketler
Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler