FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün savunma casuslarına operasyon

FETÖ'nün Savunma

FETÖ’nün savunma sanayi sızıntılarına operasyon

FETÖ’nün savunma sanayimize sızdırdığı kriptolara kritik operasyon düzenlendi. Millî İstihbarat Teşkilatı ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ortaklığında gerçekleşen operasyonda 26 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin TUSAŞ, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, TUBİTAK ve Savunma Sanayi Başkanlığında çalıştığı ancak FETÖ bağlantıları nedeniyle ilişkilerinin kesildiği açıklandı. Türkiye’nin savunma sanayisi alanında yaşadığı büyük atılımları engellemek için kritik görevlerdeki ASELSAN mühendislerini şehit eden Fetullahçı Terör Örgütü mensupları, ihanetlerine bununla da yetinmeyip kritik kurumlara örgüt üyelerini sızdırmıştı. Şüphelilerin çoğunun elektrik-elektronik, makine, bilgisayar, havacılık ve uzay ve uçak mühendisi olduğu açıklandı. Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in talimatıyla 17/25 Aralık kumpası sonrası BankAsya’ya yüklü miktarda para yatırdıkları da tespit edilen şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

FETÖ’nün savunma sanayimize saldırıları

FETÖ’nün savunma sanayimizi baltalama çalışmaları ASELSAN mühendislerinin şehit edilmesi ile ortaya çıkmıştı.

Şehit ASELSAN mühendisleri

Hüseyin Başbilen: 5 Ağustos 2006 tarihinde şehit edildi. Millî Tank Projesinde çalışıyordu.

Mülsem Ünal: 17 Ocak 2007

Evrim Yançeken: 26 Ocak 2007

Burhanettin Volkan: 7 Ekim 2007

Zafer Oluk: 10 Mayıs 2008

Hakan Öksüz: 25 Ocak 2012

Erdem Uğur: 16 Ocak 2015

Kerem Parıldar: 21 Kasım 2017

Fetullahçı Terör Örgütü şehit ettikleri ASELSAN mühendislerinin ardından medyadaki kriptoları aracılığı ile cinayetlerin üstünü örtmüştü.

FETÖ’nün savunma casusu: “Sezai”

FETÖ’nün savunma sanayimizi baltalamak için yaptığı ihanetler bu kadarla sınırlı kalmamıştı. FETÖ’cülerin “Sezai” olarak bildikleri örgüt imamı İsmail Kokuroğlu, ABD’ye kaçmadan önce Ankara’da örgüt adına savunma sanayi şirketlerimizi dinlemişti.

FETÖ’nün savunma sanayimize yönelik saldırıları 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında da devam etmişti. Örgüt tetikçisi Cevheri Güven, Bayraktar SİHA’ların düşük teknoloji ürünler olduğunu iddia etmişti. ABD’deki lobicileri aracılığıyla da boş durmayan FETÖ tetikçileri Savunma Sanayi Başkanlığına yönelik yaptırım kararı çıkması için var gücüyle çalışmıştı.

Şüphelilerin büfe ve ankesörlü telefonlarla mahrem imamlarıyla görüştüğü tespit edildi.

Ankara Cumhuriyet Savcılığı FETÖ operasyonlarının ikincisini 2012 yılında polis memurluğundan komiser yardımcılığına geçiş sınavında kopya çekilmesiyle ilgili gerçekleştirdi. Başsavcılığın açıklaması “2012 yılı polis memurluğundan komiser yardımcılığına geçiş sınavı soruşturması kapsamında, sınav sorularını alarak komiser yardımcısı olan  ve soruların dağıtılmasına aracılık eden 77 FETÖ/PDY mensubu hakkında, Ankara merkezli 29 ilde gözaltı kararı verildi.”

Kaynak: NTV

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler