FETÖ'de Bugün

FETÖ’cülerin firar yöntemleri deşifre oldu

Adaletten kaçan FETÖ’cülerin firar yöntemlerini “Profesör” lakaplı bir insan kaçakçısı deşifre etti. Prefesör” lakaplı insan kaçakçısının verdiği bilgilere göre firar sürecini yöneten Almanya’daki eski bir ceza hakimi. Bir FETÖ firarisi olan hakim, kaçışları yöneten organizasyonun başında yer alıyor.

4 şehirde toplanıyorlar

Firar planı yapan FETÖ’cüler ilk olarak İstanbul, Konya, Kayseri ve Bursa gibi şehirlerde bulunan gaybubet (hücre evi) evlerine yerleşiyor. Kaçışlar bir örgüt sorumlusunun yönetiminde 10’a kişilik gruplar halinde yapıyor.

Son durakları İzmir

Hiçbir şekilde takibe takılmamak için yurt dışı hatları ve internet üzerinden iletişim sağlayan FETÖ’cülerin sonraki durağı İzmir oluyor. Burada da hücre evlerine gizlenen hainler, “Hoca” lakaplı bir FETÖ firarisinin organizasyonuyla kaçıyor.

Kılık değiştiriyorlar

Örgüt üyelerinde temel esas gizlilik ve tanınmamak için kılık değiştirmek. Kaçmak istedikleri illere giderken fark edilmemek için trenleri kullanan FETÖ üyeleri, farklı kılık kıyafete girerek, örgütün kontrol noktası olan güvenli noktalar dedikleri evlere yerleşiyorlar. Buralardan daha sonra da Yunanistan’a kaçıyorlar.

Kişi başı 3 bin euro

FETÖ’cülerin kaçış ücretleri de epey yüklü. Parası olanlar, kaçakçılarla irtibata geçtikten sonra jet ski satın alıyor ve satın aldıkları araçları Yunan adalarının sahillerinde terk ediyor. Botlarla kaçanlar ise insan tacirlerine kişi başı 3 bin euroya yakın bir bedel ödüyor.

Kaynak: TRT Haber

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler