FETÖ'de Bugün

FETÖ yeni 15 Temmuz için üniversitelilere dadandı

FETÖ yeni 15 Temmuz için durmadan çalışıyor

FETÖ yeni 15 Temmuz için üniversite öğrencilerinin peşinde. İstanbul’daki FETÖ’nün aktif üniversite yapılanmasına yönelik operasyonun ardından savcılık iddianamesi düzenlendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Ufuk Can Gazezoğlu tarafından düzenlenen iddianamede Fetullahçı Terör Örgütü’nün ihanetlerine darbeden sonra da devam ettiği detaylarıyla aktarıldı. Terör örgütünün eleman devşirmek için üniversitelere yeni kayıt yapan öğrencilere musallat olduğunun aktarıldığı iddianame 16’sı tutuklu 11’i adli kontrol uygulanan 36 sanık hakkında düzenledi. Savcılık iddianamesinde sanıkların “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları istendi. Ekim ve Kasım aylarında FETÖ’nün aktif üniversite yapılanmasına operasyon düzenlenmişti. FETÖ hesapları yapılan operasyonları işkence iddialarıyla itibarsızlaştırmaya çalışmıştı.

Aktif üniversite yapılanması devam ediyor

FETÖ’nün aktif üniversite yapılanmasına yönelik iddianameye göre şüpheliler ‘Mert’ kod Mehmet C., ‘Akın’ kod Muhammed G., ‘Yusuf’ kod Mustafa A., ‘Mustafa’ kod Sinan U., ‘Ali’ kod Osman A. ve ‘Orhan’ kod Osman K., oldu. FETÖ’nün aktif üniversite yapılanması içerisinde örgüt evlerinin koordinasyonundan sorumlu bu şüpheliler örgüt evlerinin kira ve faturalarının ödenmesi, örgütsel videolar izlenmesinden de sorumlular.

Terör örgütünün büyük önem verdiği gizli haberleşme, ByLock ve ankesörlü telefonun deşifre edilmesinden sonra da devam ediyor. FETÖ üyeleri “Telegram”, “Flipboard” ve “Lithium” gibi internet tabanlı programlar üzerinden haberleşiyor. FETÖ ve elebaşına yönelik kitaplar dijital olarak okunuyor. Talebe sorumluları örgüt üst düzey yöneticileriyle haberleşmek için “Falcon” benzeri uygulamalar kullanıyor.

FETÖ yeni 15 Temmuz
Emniyet birimleri FETÖ yeni 15 Temmuza cesaret edemesin diye geceli gündüzlü çalışıyor.

Operasyonu işkence iddialarıyla itibarsızlaştırmaya çalıştılar

Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra faaliyetlerini büyük bir gizlilik içerisinde sürdürmeye devam etti. Terör örgütü yurt dışına kaçan teröristler yerine yeni isimler atayarak çalışmalarını sürdürdü. Örgüt soruşturması geçirmeyen ya da tahliye edilen isimleri yeniden yapılanma içerisinde kullanıldı. Üçüncü kişiler aracılığı ile kiralanan evlerde faaliyetlerine devam eden teröristler, yapılan her operasyonu da işkence iddiasıyla itibarsızlaştırma çalıştı. İstanbul’da yapılan operasyon sonrası da FETÖ üyeleri kaçırılmış gibi algı operasyonuna başladı. Halkların Demokratik Partisi Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu aracılığıyla medya da operasyon gündeme getirilmişti.

Kaynak: Sabah

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler