Anasayfa » FETÖ’cü eski askerler Yunanistan’a kaçarken yakalandı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’cü eski askerler Yunanistan’a kaçarken yakalandı

Türkiye, Yunanistan ile askeri gerilim yaşarken FETÖ’cü hainler kendilerinden bekleneni yapmaya devam ediyor. İzmir’in Çeşme ilçesinden Yunanistan’a kaçmaya çalışan eski asker 3 FETÖ’cü Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı.

İzmir’in Çeşme ilçesinde, satın aldıkları jet ski ile Yunanistan’ın Sakız Adası’na kaçmaya çalışan FETÖ zanlısı 3 eski asker yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Ege Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı ekipleri, Çeşme ilçesi Pırlanta Plajı açıklarında jet ski ile Sakız Adası’na kaçmaya çalışan şüphelileri belirledi. Sahil güvenlik ekiplerince durdurulan ve kıyıya getirilen 3 zanlı, İl Jandarma Komutanlığı görevlilerine teslim edildi.

İncelemede, şüphelilerin FETÖ üyesi olmak suçundan yargılanmaları devam eden eski üsteğmen T.K. ile eski astsubaylar E.S. ve H.B. oldukları saptandı.

Zanlıların deniz yoluyla yurt dışına kaçmak amacıyla İstanbul’dan İzmir’e geldikleri, burada jet ski satın aldıkları ve Çeşme’nin yanı sıra Selçuk ve Dikili ilçelerinde keşif yaptıkları anlaşıldı.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklandı.

Kaynak: Hürriyet

Etiketler

Kategoriler