Anasayfa » FETÖ elebaşı 2186’da kıyametin kopacağını söylemiş
FETÖ'de Bugün

FETÖ elebaşı 2186’da kıyametin kopacağını söylemiş

İzmir’de FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in bir numaralı sanık olduğu, 147’si tutuklu 280 kişinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

İzmir 2’nci Ağır Ceza Mahkemesince, Aliağa Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü’ndeki salonda görülen duruşmaya, bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları katıldı.

Daha önce savunma yapan tutuksuz yargılanan sanık eski teğmen A.O, ek ifade vermek istediğini, geçmişte FETÖ ile bağlantısına ilişkin bazı bilgiler vereceğini söyledi.

A.O, 2004’te ortaokul 7’nci sınıftayken örgütle tanıştığını, “Selim” kod adlı Yavuz Aydın’ın kendisinden sorumlu olduğunu belirterek gittiği örgüt evinde askeri lise sınavlarına hazırlandığını söyledi.

FETÖ elebaşı kıyametin 2186’da kopacağını söylemiş

İstanbul’daki Deniz Lisesi’ne girdikten sonra da örgütle ilişkisini sürdürdüğünü kaydeden A.O, “Bir gün mahrem imam Yavuz Aydın bana, Fetullah Gülen’in 2186 yılında kıyametin kopacağını söylediğini dile getirdi. Ben de ‘Gülen bunu nasıl bilebiliyor?’ diye sorduğumda, Aydın buna cevaben ‘Fetullah Gülen, Allah’ın sevgili bir kulu olduğundan bunu bilir.’ dedi.” ifadesini kullandı.

Etkin pişmanlık hükümlerini A.O’ya hatırlatan mahkeme başkanının, “Etkin pişmanlık hükümleri kapsamında daha önce herhangi bir yerde ifade verdin mi” sorusu üzerine A.O, “İlk defa burada ifade verdim

Bu ifadeyi daha önce de vermek istedim ancak asker olan kardeşim FETÖ’den tutuklu olduğundan, annem, “Bir oğlum gitti, sen de gitme” dediği için bu şekilde ifade vermeye korktum. Artık bu yapının çözülmesini istiyorum. Bunun için savunmama ekleme yapmak istedim.” diye konuştu.

Kaynak: AA

Kategoriler