Anasayfa » Ege Ordu Komutanı’nın Emir Subayı 9 yıldır kritik görevlere sızdırılmış
FETÖ'de Bugün

Ege Ordu Komutanı’nın Emir Subayı 9 yıldır kritik görevlere sızdırılmış

Ege Ordusu Komutanı Korgeneral Ali Sivri’nin Emir Subayı Binbaşı Fevzi Öztürk’ün 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin öncesi ve sonrasında 9 yıldır kritik görevlerde bulunduğu ortaya çıktı.

İşte Öztürk’ün görev yaptığı yerler: Sakarya 1. Piyade Tugay Komutanlığı, Genelkurmay 1. İstihbarat Analiz Daire Başkanlığı, Genelkurmay İstihbarata Karşı Koyma (İKK), 4’üncü Kolordu Komutanlığı, 7’nci Kolordu Komutanlığı ve en son Ege Ordusu Komutanlığı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ege Ordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri’nin emir subayı Binbaşı Fevzi Öztürk’ün 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden önce ve sonrasında 9 yıldır kritik görevlerde bulunduğu ortaya çıktı.

4 YIL SONRA TESPİT EDİLDİ

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi ardından birçok üst düzey generalin emir subayı darbe girişimi ve FETÖ kapsamında tutuklanmıştı.

4 yıl kendisini gizlemeyi başaran Öztürk, ankesör ve ardışık aramalara yönelik yapılan çalışmalarda yakayı ele verdi. Binbaşı Öztürk’ün cep telefonuna ait HTS kayıtlarından, FETÖ’nün firari yöneticisi L.Ç. tarafından 7 sabit hattan 11 kez ardışık arama yöntemiyle arandığı, Öztürk’ün ayrıca, ankesörlü telefonlar ile market ve bakkal gibi yerlerden arayarak iletişim kurduğu L.Ç. ile 2016 yılında da sık sık görüştüğü saptandı.

Öztürk, ilk sorgusunda suçlamaları reddederken, soruşturmada yeni gözaltı kararları verilebileceği belirtiliyor. TSK’da kripto unsurların açığa çıkarılmasına ilişkin çalışmalar devam ediyor.

Kaynak: Sabah

 

Kategoriler