Anasayfa » Astsubayın eşi çalıntı sorularla subay olmuş
FETÖ'de Bugün

Astsubayın eşi çalıntı sorularla subay olmuş

FETÖ üyesi olduğunu belirtip etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen kadın üsteğmen, örgütün verdiği sorularla subay olduğunu itiraf etti.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğunu belirtip etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen kadın üsteğmen, örgütün verdiği sorularla subay olduğunu itiraf etti.

FETÖ’ye dair bildiklerini hiçbir baskı altında kalmadan anlatmak isteyen Y.E, Emniyet Müdürlüğünde verdiği ifadede 15 Temmuz’dan önce Deniz Tıbbı Araştırma Merkezi’nde öğretmen subay olarak görev yaptığını söyledi.

Örgüte ait özel liseden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü’nü kazandığını belirten Y.E, öğrenim süresi boyunca örgütün yurt ve evlerinde kaldığını kaydetti.

Fakülteden mezun olduktan sonra örgütün dershanesinde stajyer öğretmen olarak çalışmaya başladığını anlatan Y.E, “Melikan” isimli örgüt ablasının yönlendirmesiyle denizci astsubayla evlendiğini ifade etti.

“Kur’an-ı Kerim’e el bastık”

Eşiyle, “Okan” isimli örgüt abisinin evine sohbete gittiklerini, bu kişinin eşinin kendisiyle ilgilendiğini kaydeden Y.E, toplantılarda örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in sözde vaazlarını izlediklerini belirtti.

Eşinin önerisiyle sözleşmeli subaylık sınavına başvurduğunu bildiren Y.E, örgüt abisinin sınavda çıkacak soruların bir kısmını kendisine gösterdiğini itiraf etti.

Kur’an-ı Kerim’e el basıp yemin ettikten sonra sorulara bakmasına izin verildiğini anlatan Y.E, şöyle devam etti:

“Eşimle Gebze’de bir eve gittik. İsminin ‘Aydın’ olduğunu beyan eden kişi de buradaydı. Bu şahıs, ‘Sana bazı sorular göstereceğim, bunlardan bazıları sınavda çıkabilir, bu sorulara 15 dakika bak, bu sorulara baktığını kimseye söylemeyeceksin, annenin, babanın üzerine yemin et ve Kur’an-ı Kerim’e el bas.’ dedi. Eşimle el basıp yemin ettik.”

Kaynak: AA

Kategoriler