Anasayfa » Akıncı Üssü’ne sürpriz yapmak için gelmiş
FETÖ'de Bugün

Akıncı Üssü’ne sürpriz yapmak için gelmiş

Eski Tümgeneral Kubilay Selçuk, görevli olduğu Çiğli’deki 2. Ana Jet Üs Komutanlığından Akıncı Üssü’ne haber vermeden gelmesinin nedeninin sorulması üzerine, “Sürpriz yapmak istedim, çat kapı geldim.” dedi.

“Akıncı Üssü” davasının altıncı celsesine, olay tarihinde Çiğli 2. Ana Jet Üssü Komutanı olan ancak Akıncı Üssü’nde yakalanan, “Yurtta Sulh Konseyi” üyeleri arasında bulunan ve darbecilerin sözde atama listesinde Genelkurmay Harekat Başkanı olacağı belirtilen eski Tümgeneral Kubilay Selçuk’un çapraz sorgusuyla devam edildi.

Akıncı Üssü’ne sunum yapmaya gelmiş

Müşteki avukatlarından Necdet Pakdil’in, sunum yapmak üzere davet edildiğini öne sürdüğü Akıncı Üssü’nün şeref salonunda kaç kişinin bulunduğu yönündeki sorusu üzerine, şeref salonunda kendisinden sunum yapmasını isteyen uzun saçlı sivil bir kişinin yanı sıra üçüncü bir kişinin daha bulunabileceğini, bunun dışında salonda başka kimsenin bulunmadığını söyledi.

Sunum metnini okuyup okumadığı sorulan Selçuk, metnin ilk paragrafını sesli şekilde okuduğunu, bunun bir bildiri olduğunu anladığını ve kendisini sunum için davet eden sivil kişiyi, “Ne ben sizi ne de siz beni gördünüz.” diyerek yanından uzaklaştırdığını öne sürdü.

Sivil bir kişiye sunum yapmış

“Bu iki kişilik bir sunum mu oluyor? Hiç kimse yok, kime ne sunuyorsunuz?” şeklindeki soruyu Selçuk, “Bu rastgele bir okuma. Sadece bir bakacağım. Ben bu metnin içeriğine ulaşmaya çalışıyorum. Bu metin ne? Amacım bu metne ulaşmak. Bir paragraf okuduktan sonra ‘Al kardeşim.’ dedim.” şeklinde cevaplandırdı.

Kubilay Selçuk, metni okuduktan sonra sunum talep eden sivil kişiyi yanından uzaklaştırdığı yönündeki beyanı hatırlatılıp bu kişinin kendisine ne tepki verdiğinin sorulması üzerine, “Uzaklaştı, gitti.” karşılığını verdi.

Sürpriz yapmak istemiş

Çiğli’den haber vermeden Akıncı’ya gelmesinin nedeninin sorulması üzerine Selçuk, sürpriz yapmak istediğini söyledi. Selçuk, “Sürpriz yapmak istedim, çat kapı geldim.” dedi.

Kaynak: TGRT

Kategoriler