Anasayfa » Zafer Biryol FETÖ itirafçısı oldu
FETÖ'de Bugün

Zafer Biryol FETÖ itirafçısı oldu

Etkin pişmanlıktan yararlanan eski futbolcu Zafer Biryol, örgütün futbol yapılanmasında yer alan FETÖ’cüleri kod isimleriyle birlikte itiraf etti.

FETÖ’nün futbol yapılanmasını araştıran İstanbul Organize Suçlar ile Mücadele Şube ekipleri, Bekir İrtegün’ün ifadelerini genişleterek ByLock kullanıcısı ve FETÖ bağlantılı futbolcular hakkında çalışma başlattı. İlk olarak milli kaleci Ömer Çatkıç gözaltına alındı ve tutuklandı. Son operasyon ise Çatkıç ile birlikte sohbetlere katılan milli futbolcu Zafer Biryol’a yönelik oldu. Biryol’un ByLock kullanıcısı olması ve himmet vermesi nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi. Biryol’un 17-25 Aralık sonrası FETÖ’nün Bank Asya’ya yönelik yaptığı çağrının ardından bankaya 800 bin TL yatırdığı ortaya çıktı.

İtirafçı oldu

Göztepe, Konyaspor, Fenerbahçe, Çaykur Rizespor, Bursaspor ve Mersin İdman Yurdu formalarını giyen Biryol, FETÖ’nün spor yapılanması içindeki tüm ilişkileri anlattı. Denetimli serbestlikle salıverilen Biryol’un itirafçı olduğu öğrenildi.

Biryol’un FETÖ ile ilk temasının bir arkadaşı kanalıyla 2001-2002 yılında Göztepespor Kulübü’nde futbol oynamaya başladığı sırada gerçekleştiği belirtildi. Biryol, örgütün sohbet toplantılarına burada başladığını anlatırken spor abilerinin kendileriyle irtibatı kesmediğini itiraf etti. Yapılan soruşturma kapsamında itirafçı olduğu için serbest bırakılan Biryol’un, kod isimleriyle birlikte bildiği şüphelileri anlattığı öğrenildi. Biryol, “spor imamı”nın FETÖ’cü futbolcular üzerinde etkili olduğunu ifade etti.

Kaynak: Habertürk

Kategoriler