Anasayfa » Yurt dışındaki 23 FETÖ’cü MİT tarafından yakalandı
FETÖ'de Bugün

Yurt dışındaki 23 FETÖ’cü MİT tarafından yakalandı

FETÖ’nün yurt dışı yapılanmasına ağır darbe indiriliyor. Son 10 ayda MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğünün ortak operasyonlarıyla yurt dışından 23 FETÖ’cü Türkiye’ye getirildi.

Pakistan

Geçtiğimiz hafta yapılan operasyonla Pakistan’daki FETÖ okullarının müdürü Mesut Kaçmaz ve eşi Meral Kaçmaz Türkiye’ye iade edildi.

Endonezya

Pakistan’daki operasyonla eş zamanlı olarak Endonezya’da FETÖ’nün Kaynak Holding temsilciliğini yapan ve örgütün bu ülkedeki yapılanmasında başı çeken Hakan İslamoğlu yakalanarak Türkiye’ye getirildi.

Kosova

Önceki gün de Kosova’da FETÖ’cü Uğur Toksoy gözaltına alındı. Toksoy’un Türkiye’ye iade edilmesi konusunda Kosova mahkemeleri karar verecek.

Malezya

Malezya’da Mayıs ayında MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğü ekipleri ile Malezya Gizli Servisi tarafından düzenlenen operasyonlarda yakalanan FETÖ imamları İsmet Özçelik, Turgay Karaman ve İhsan Aslan Türkiye’ye iade edildi.

Myanmar

FETÖ’nün Myanmar imamı olduğu belirlenen ve örgüte bağlı “Horizon International Schools” yöneticisi olan Muhammet Furkan Sökmen de Türkiye’ye bu yıl getirilen FETÖ’cüler arasında yer aldı. Şüpheli Sökmen, bindirildiği THY uçağının havalanmaması için “uçağı düşüreceği” tehdidinde bulunmuştu.

Suudi Arabistan

Mayıs 2017’de FETÖ’nün Suudi Arabistan’da hac ve umre gibi organizasyonlar düzenleyerek elde ettikleri maddi geliri örgüte aktardıkları belirlenen 16 kişi gözaltına alındıktan sonra sınır dışı edildi.

Kaynak: Türkiye

Kategoriler