Anasayfa » Yıldız Teknik Üniversitesi’nde ‘Bylock’ operasyonu
FETÖ'de Bugün

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde ‘Bylock’ operasyonu

FETÖ soruşturması kapsamında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde ‘Bylock’ kullandığı tespit edilen akademisyenlere yönelik operasyon başlatıldı.  Aralarında profesörlerin de bulunduğu 103 şüpheli hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenildi. İlk aşamada 70 gözaltı yapıldığı bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’ savcılarından Mehmet Şenay Baygın’ın talimatı üzerine sabah saatlerinde İstanbul genelinde Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik operasyon başlattı.

Operasyon kapsamında bir grup polis Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’ne B Kapısı’ndan girdi. Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi’nde de aramalar yapıldı. Bunun yanı sıra akademisyenlerin evlerinde de arama çalışmalarının sürdüğü ifade edildi.

Gözaltına alınan şüpheli akademisyenler Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrollerinin ardından ifadeleri alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Kaynak: Akşam

Kategoriler