Anasayfa » “Uyuşturucu kullanıyorlar” raporuyla tasfiye etmişler
FETÖ'de Bugün

“Uyuşturucu kullanıyorlar” raporuyla tasfiye etmişler

İzmir’de 367 sanığın yargılandığı “askeri casusluk” adıyla bilinen davanın soruşturmasındaki usulsüzlükler ile bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki mensuplarının da aralarında yer aldığı 48’i tutuklu, 23’ü firari, toplam 102 sanık hakkında hazırlanan ve kabul edilen iddianamede, çarpıcı bilgiler yer aldı.

697 sayfalık iddianamede, elebaşı Fetullah Gülen, gazeteci Tarık Toros, eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt’ın yaveri emekli Albay Gürsel Yüce, eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski Roma Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Kurmay Albay Mehmet Demirağ ile FETÖ’nün üst düzey yöneticilerinden Mehmet Ali Büyükçelebi, Mehmet Ali Şengül, Mehmet Hanefi Sözen, Naci Tosun ve İsmail Büyükçelebi’nin aralarında bulunduğu 102 sanığın “silahlı terör örgütü kuruculuğu, yöneticiliği ve üyeliği” suçlamalarından yargılanmaları talep edildi.

Maaşın yüzde 10’u örgüte

İddianamede, örgüt mensubu olmayan askeri stajyer pilot teğmenlerin, FETÖ üyesi doktorların verdiği “elverişsiz” raporları ile saf dışı edildikleri yer aldı. Işık evlerinden örgüte kazandırılan kişilerin deşifre olmaması için kod isim kullandıkları belirtilirken askeri okullardan mezun olan örgüt mensuplarının maaşlarının yüzde 5 ile 10’luk dilimini himmet adı altında örgüte verdikleri vurgulandı. İddianameye göre askeri öğrencilere, deşifre olmamaları için hiçbir suretle namaz kılmamaları ve oruç tutmamaları, gerektiğinde alkol alıp kadın arkadaş edinmeleri, tüm sosyal aktivite ve spor etkinliklerine katılmaları ve bu uğurda yapılanların günah sayılmayacağı örgüt imamları tarafından dile getirildi. Askeri okullardan mezun olan öğrencilerin görev yeri tercihlerinin örgütün amaç ve idealleri doğrultusunda yapıldığı, askeri teamüllere göre general rütbesine terfi edebilecek komutanlıklarda görev almalarının sağlandığı, bu yönde yönlendirmelerin yapıldığı, örgüt mensuplarının kurmay subay olana kadar evlenmelerine müsaade edilmediği ve ancak kurmay olduktan sonra örgüt tarafından belirlenecek kadınlarla evlendirildikleri kaydedildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerine yerleştirilen FETÖ mensuplarının örgütsel duyarlılıklarını diri tutarak görev yaptığı, birliklerdeki tüm personeli fişlediği, örgüt tarafından sızdırılan ve arşivlenen bilgi ve belgelerin örgüt mensubu personele kadro açmak ve örgüt mensubu olmayanların tasfiye etmek için kullanıldığı belirtildi.

“Uyuşturucu kullanıyorlar” raporu

Türk Silahlı Kuvvetlerinde FETÖ’ye mensup olmadıkları için tasfiye edilmeye çalışılan stajyer teğmenler için askeri hastanedeki örgüt mensupları tarafından “uyuşturucu kullanıyor” şeklinde rapor düzenlendiği, pilot olmasını istemedikleri veya pilot olup da tasfiye etmeyi düşündükleri pilotların pilotaj muayenesinde de olmayan teşhislerde bulunulduğu öne sürüldü.

Kaynak: Hürriyet

Kategoriler