Anasayfa » ‘Üst aklın hayalet uçağı: FETÖ’
FETÖ'de Bugün

‘Üst aklın hayalet uçağı: FETÖ’

Emniyet Genel Müdürlüğünün (EGM) hazırladığı raporda, FETÖ’nün üst akıl tarafından ABD’nin “hayalet uçağı” gibi dizayn edildiği tespiti yer aldı.

EGM şimdiye kadarki en kapsamlı “FETÖ” raporunu hazırlayarak devletin ilgili birimlerine gönderdi. 301 sayfalık raporda, bugünkü ekonomik saldırılarla ABD – Türkiye geriliminin de işaretleri yer aldı.

Raporda, bugünkü gerilimli ABD – Türkiye ilişkileri ve üst aklın terör örgütünü nasıl kullandığı ilginç bir benzetmeyle aktarıldı. Raporda şöyle denildi:

“Günümüze kadar yürütülen soruşturmalar ve elde edilen bilgi ve belgeler analiz edildiğinde Gülen’in veya ona görev veren üst aklın, FETÖ’yü dünyada yalnızca ABD ordusunca kullanılan, gerek savunma gerekse saldırı bakımından stratejik bir güce sahip olan ve ‘hayalet uçak’ olarak anılan B-2 bombardıman uçağı gibi dizayn ettiği anlaşılmaktadır. FETÖ hayaletine radara yakalanmama (stealth) özelliğini; özel iletişim dili kullanması, kod isim uygulaması ve gizliliğin yaşam biçimi hâline getirmesi kazandırmaktadır.”

Kaynak: Sabah

Kategoriler