Anasayfa » Üsküp’teki Eski Türk Çarşısı yakınındaki Zaman gazetesi tabelaları söküldü
FETÖ'de Bugün

Üsküp’teki Eski Türk Çarşısı yakınındaki Zaman gazetesi tabelaları söküldü

FETÖ’cü “Zaman” gazetesinin Makedonya’nın başkenti Üsküp’teki bir binanın üzerinde bulunan iki tabelası söküldü.

Üsküp’teki Eski Türk Çarşısı yakınındaki binada ofisi bulunan “Zaman” gazetesinin tabelaları, Uluslararası Demokratlar Birliğinin (UID) girişimiyle indirildi.

UID Makedonya Bölge Başkanı Salih Utaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu gazetenin uzun yıllardır Üsküp’te kullandığı bir ofis bulunduğunu anımsatarak, bunun kendilerini rahatsız ettiğini söyledi.

UID olarak bu ofisi kiralamaya karar verdiklerini dile getiren Utaş, “Üç aydır yaptığımız girişimler sonucunda bu ofisi tuttuk. Bu terör örgütünün buradaki büyük ofisini boşalttık. Binanın iki yüzündeki tabelaları indirdik. Yakın zamanda inşallah kendi UID tabelamızı, yine Üsküp’ün her tarafından görülecek şekilde asacağız.” ifadelerini kullandı.

Binanın diğer tarafındaki tabelayı da en kısa zamanda indireceklerini vurgulayan Utaş, “Üçüncü tarafı da bu hafta sonuna kadar indireceğiz. 50-60 metrekare küçük bir ofisleri var. Yakın zamanda da bu örgütü komple kattan çıkaracak şekilde hareket edeceğiz.” dedi.

Utaş, bugüne kadar şer odaklı çalışmış bu örgütün ofisini artık hayırlı işler için kullanacaklarını sözlerine ekledi.

Makedonya’da faaliyet gösteren FETÖ bağlantılı Yahya Kemal Koleji’nin Üsküp’teki Makedonya Meydanında bulunan tabelası da ocak ayında Halkbank Üsküp’ün girişimleriyle kaldırılmıştı. Daha önce Yahya Kemal Koleji tabelasının bulunduğu yerde artık “Türkiye Maarif Vakfı” ve “Halkbank” isimleri yer alıyor.

Makedonya’da mali sorunlarla boğuşan FETÖ okullarının, genel müdürlüğünü de diğer binalarına taşıdığı belirtilmişti. Üsküp’te iki şubesi bulunan FETÖ iltisaklı Yahya Kemal Koleji’nin, öğrenci sayısının azalması nedeniyle Butel semtindeki binayı boşalttığı ve burasının yakında satışa çıkarılacağı da ifade ediliyor.

Kaynak: AA

Kategoriler