Anasayfa » Yurt dışına kaçan darbeci, ailesini de reddetti
FETÖ'de Bugün

Yurt dışına kaçan darbeci, ailesini de reddetti

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, FETÖ’cü bir firari ile onu yolundan çevirmeye çalışan kardeşinin Whatsapp yazışmalarını yayımladı.

Yazıda, beyinleri yıkanmış FETÖ’cülerin ihanette sınır tanımadıklarını hatta vatanıyla birlikte ailelerini dahi hiçe saydıklarını vurguladı.

Nedim Şener’in ‘Abim bir hain’ başlıklı köşe yazısının ilgili bölümü şöyle:

Cafer Topkaya’nın (FETÖ firarisi) Deniz Kuvvetlerinde görevli kardeşi R. Topkaya ile görüştüm. Kardeşi nedeniyle 9 ay önce o da açığa alınmış.

Kurumuna küsmemiş, kendisi hukuki yollardan hakkını aramaya devam ediyor; Cafer Topkaya’nın kaçmasına anlam veremiyor. Kaçana kadar Cafer Topkaya’ya “abim” diyen R. Topkaya şimdi onun için “O kişi abim değil, bir hain” diyor. Hatta, soy adını değiştirmek için kaymakamlığa yazılı başvuruda bulunmuş. Kaçmaması konusunda Cafer Topkaya’ya yalvarmış.

Whatsapp’ta yalvarmış

Aralarında geçen WhatsApp yazışmaları bunu gösteriyor. R. Topkaya ile firari Cafer Topkaya arasında geçen WhatsApp yazışması şöyle:

“R. Topkaya: Abi babamgil merak etmişler, ‘iki gündür ulaşamıyoruz’ diye, annem ağlayıp duruyor, bi haber ver şunlara.

C. Topkaya: R… ben Belçika’ya gidiyorum, Türkiye’den çıktım, merak etmesinler diye öncesinden bir şey söylemedim.

R. Topkaya: Abi saçmalama, ne demek Belçika?

C. Topkaya: Eve varınca detaylı konuşuruz.

R. Topkaya: Dava ne olacak, imza atacaksın bilmem ne, yapma Allah aşkına dön. Her şey kötü olacak, beni de yakıyorsun bak etme.

C. Topkaya: 16 aydan kötüsü ne olabilir.

R. Topkaya: Bu mu, abi biz ne yapacağız?

C. Topkaya: Kardeşim ben 16 ay değil 16 yıl da yatsam onlar keyfi davranmaya devam edecek. Benim orada olmam senin adına garanti değil. Öyle olsa ben zaten içerideyken seni açığa almazlardı. Ama işin yolunda gitmesinde faydası olacaksa beni evlatlıktan reddetme dahil her şeyi yapabilirsiniz.”

Bylock kullanıcısı Cafer Topkaya tüm ilişkileriyle tam bir FETÖ’cü. Zaten firar etmesi, ilişkileri ve yurt dışındaki durumu bunu kanıtlıyor. FETÖ’cülük işte böyle bir şey: Arkasında bıraktığı ailesini reddedecek kadar beyinleri yıkanmış insanlar.

Cafer Topkaya da “Beni evlatlıktan reddedebilirsiniz” diyor. Daha önce de yazmıştım; vatanını satan babasını satmaz mı? Babasını satan ailesini satmaz mı?

Kaynak: Posta

Kategoriler