Anasayfa » “Üç maymunu oynayan FETÖ’cüler acı sondan kurtulamayacaklar”
FETÖ'de Bugün

“Üç maymunu oynayan FETÖ’cüler acı sondan kurtulamayacaklar”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen “38. Muhtarlar Toplantısı”nda muhtarlarla bir araya geldi.

FETÖ’cülerin dava sürecini sulandırmak için mahkemede yaptığı ilginç savunmalara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan şu değerlendirmelerde bulundu:

“Suçüstü yakalandıkları halde mahkemelerde şimdi ne diyorlar; ‘Görmedim, duymadım, söylemedim.’ diyerek üç maymunu oynayan FETÖ’cüler kendilerini bekleyen acı sondan kurtulamayacaklardır, bunu da açıkça söylüyorum. Siz kime bu oyunu oynuyorsunuz? Sen F-16’larla, helikopterlerle, tanklarla, modern silahlarla milletimin üzerine geleceksin ve hâlâ ‘Görmedim, bilmiyorum, ben yapmadım.’ diyeceksin. Kimi aldatıyorsun? Bütün belgeler, her şey görüntüler ortada. Yurt dışındaki ağababalarının da peşlerini bırakmayacak, adım adım takip ederek hak ettikleri akıbete düçar olmalarını sağlayacağız. Milletimiz kendi gönlünde bunları zaten en ağır cezaya, ihanet cezasına mahkum etmiştir. Milletimiz adına karar veren mahkemelerin kararlarının da bu şekilde neticeleneceğinden şüphe duymuyorum.

Kaynak: AA

 

Kategoriler