Anasayfa » Türkiye aleyhine mektubu FETÖ’ye yakın üyeler hazırladı
FETÖ'de Bugün Özel Haber

Türkiye aleyhine mektubu FETÖ’ye yakın üyeler hazırladı

ABD’de 62 Temsilciler Meclisi üyesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti öncesinde Türkiye aleyhine bir mektup imzaladı.

Brad Schneider, Dana Rohrabacher ile Bill Johnson’ın öncülük ettiği ve darbe girişimini görmezden gelen mektupta; basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü gibi kavramlarla FETÖ’cüler masum gösterilmeye çalışıldı. Öte yandan söz konusu mektubu 435 üyeli Temsilciler Meclisinde yalnızca 62 vekilin imzalaması da dikkat çekti.

Mektubu hazırlayan üyelerin uzun yıllardır ABD’deki FETÖ kuruluşlarıyla yakın ilişkide olduğu ve para yardımları aldığı ortaya çıktı.

Bu isimlerin, FETÖ ile ilişkisine dair belgeleri yayımlıyoruz:

Brad Schneider

FETÖ’nün ABD’deki lobi faaliyetlerini yürüten en önemli isimlerden Bilal Ekşili’nin yakın temas kurduğu üyelerin başında Schneider geliyor. FETÖ’nün ABD’deki programlarına katılan Schneider, örgüte açıktan destek veriyor.

Bradley Schneider, FETÖ’nün ABD’deki lobicilerinden Bilal Ekşili ile birlikte.

Temsilciler Meclisi Üyesi Brad Schneider, FETÖ’nün programlarına katılmasının yanı sıra seçim döneminde FETÖ’den para yardımı almasıyla da gündeme geldi.

Bilal Ekşili’nin bağış yaptığı isimler arasında Schneider de var.

Bill Johnson

FETÖ’nün ABD’deki çatı organizasyonu “Turkic American Alliance” tarafından düzenlenen programlara katılıyor.

Bill Johnson FETÖ’nün programında konuşma yaptı.

Temsilciler Meclisi Üyesi Bill Johnson, FETÖ’nün ABD’deki programlarına katılmasının yanı sıra örgütün sponsorluğunda Türkiye seyahati de yaptı.

Bill Johnson, 14-22 Mart 2014 tarihleri arasında FETÖ sponsorluğunda Türkiye’ye geldi.

Dana Rohrabacher

Türkiye aleyhine hazırlanan mektuba destek veren bir diğer Temsilciler Meclisi Üyesi Dana Rohrabacher de FETÖ’nün programlarının müdavimlerinden. Rohrabacher, elebaşı Gülen için “İslami filozof” ifadesini kullanmaktan çekinmiyor.

Dana Rohrabacher, örgütün organizasyonunda konuştu.

Rohrabacher, verdiği röportajlarda Gülen’in iade edilmemesi gerektiğini belirtiyor. FETÖ, bu röportajları internet sitesinde ve sosyal medyada yayımlayarak ABD’deki propagandasını sürdürüyor.

FETÖ, ABD başta olmak üzere etki oluşturabildiği tüm ülkelerde Türkiye aleyhine kamuoyu oluşturmak için girişimlerde bulunmaya devam ediyor.

Kategoriler