Anasayfa » TÜBİTAK çalışanı ile Tuğgeneralin oğlu FETÖ kataloğundan evlenmiş
FETÖ'de Bugün Özel Haber

TÜBİTAK çalışanı ile Tuğgeneralin oğlu FETÖ kataloğundan evlenmiş

Emekli Tabip Albay Erdal Kökcan, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itirafçı oldu. Bu kapsamda FETÖ ile GATA’ya geçtikten sonra tanıştığını, Işık evlerine gittiğini, Gülen’le yapılan sohbetlere katıldığını itiraf etti.

Abdullah kod adlı gizli tanık ise ifadesinde, Erdal Kökcan’ın kızını FETÖ’nün kataloğuna soktuğunu ve katalog evlilik yaptırdığını, bu evlilikle kızını bir pilot ile evlendirdiğini söylemişti.

FETÖ itirafçısı Erdal Kökcan’ın kızı Beyza Nur Başoğlu, Tuğgeneral Celal Başoğlu’nun pilot oğlu Mehmet Başoğlu ile evli.

Bilindiği üzere FETÖ’nün evlilik kataloğunda örgüte bağlı, aşırı itaatkâr isimler yer alıyor.

Beyza Nur Başoğlu kimdir?

Beyza Nur Başoğlu, Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Öğrencilik yıllarında TRT ve HAVELSAN bünyesinde stajyer olarak çalıştı.

HAVELSAN’da yürütülen “Barış Kartalı Projesi”ndeki çeşitli araştırmalara katıldı. Barış Kartalı Projesi, Hava Kuvvetleri Komutanlığının keşif, gözetleme ve komuta kontrol ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yürütülen bir proje olmasıyla dikkat çekiyor.

Mezuniyetinin ardından TÜBİTAK’ta çalışmaya başlayan Başoğlu, okullarda bilgi teknolojisi kullanımını ileri bir düzeye götürmeyi hedefleyen “Fatih Projesi”nde de görev aldı.

Beyza Nur Başoğlu, “DergiPark” Editör Kurulu’nda da bulundu.  TÜBİTAK’ın geliştirdiği DergiPark, Türkiye’de yayımlanan akademik dergiler için elektronik ortamda barındırma ve editöryal süreç yönetimi hizmeti sunuyor.

HAVELSAN ve TÜBİTAK gibi Türkiye’nin stratejik kurumlarında çalışan ve milli projelerde görev alan bir ismin, yalnızca örgüte aşırı bağlı isimlerin yer aldığı “evlilik kataloğu”na girmiş olması dikkat çekti.

Kategoriler