Anasayfa » Tepki çeken sahnelerde FETÖ’nün parmağı var mı?
FETÖ'de Bugün Özel Haber

Tepki çeken sahnelerde FETÖ’nün parmağı var mı?

Darbecilerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başına silah dayadığı sahneler yer alan “Uyanış” filminin fragmanı büyük tepki topladı.

Fragmanda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesi de darbeciler tarafından hedef alınıyor. Sosyal medyada, fragmanın kaldırılması ve filmin yayımlanmaması konusunda kampanya başlatıldı.

FETÖ’nün bilinçaltı mesajı mı?

FETÖ’nün film, animasyon ve reklamlar aracılığıyla bilinçaltı mesajlar verdiği biliniyor. FETÖ, darbe girişimine ilişkin 15 Temmuz’dan önce de çok sayıda bilinçaltı mesaj vermişti. “Uyanış” filmindeki sahneler, örgütün bu yöntemini akla getirdi.

“Uyanış” filminin yapımcısı Ali Avcı’nın, geçmiş yıllarda Bayram Özbek ile birçok projede birlikte çalıştığı ortaya çıktı. “Hop Dedik: Deli Dumrul” filminin yapımcılığını Ali Avcı üstlenirken senaristliğini ise Bayram Özbek üstlendi. Aynı filmde, müebbet hapis istemiyle yargılanan Atalay Demirci de rol alıyor.

Bayram Özbek kimdir?

Bayram Özbek, kamuoyunu FETÖ’nün stratejileri doğrultusunda yönlendiren isim olarak biliniyor. Örgüt televizyonunda yayımlanan dizilerin de senaristliğini yapan Özbek, Gülen’in talimatı ile “Karanlık Kurul” üzerinden kişi ve kuruluşları hedef gösterdi.

Senaristlik yapan Özbek’in asıl mesleği ise polis olması. 1999‘da Ankara Emniyeti tarafından hazırlanan “FETÖ ile bağlantılı polisler” listesinde yer aldı. O dönem komiser yardımcısı olan Özbek hakkında hiçbir işlem yapılmadı. Emniyet müdürlüğüne kadar yükselen Özbek, 2014 yılında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. Darbe girişiminin ardından ByLock kullandığı tespit edilen Özbek, Kartal’da örgüte ait bir hücre evinde yakalanarak tutuklandı.

Kategoriler