Anasayfa » Talimat ile CHP’ye girdi, bir yılda il gençlik kolları başkanı oldu
FETÖ'de Bugün

Talimat ile CHP’ye girdi, bir yılda il gençlik kolları başkanı oldu

Fetullahçı Terör Örgütü’nün “renklendirme” operasyonu kapsamında CHP’ye sızdırdığı isimlerden biri olan Hüseyin Fatih Tamer’in aldığı hapis cezası Yargıtay tarafından onandı.

FETÖ’nün Konya sorumluları tarafından özel mülakat ile seçilen Hüseyin Fatih Tamer, CHP’de kısa süre içinde önce Selçuk Gençlik Kolları Başkanı sonra da Konya İl Gençlik Kolları Başkanı olmuştu. Tamer’in 15 Temmuz sonrası attığı “Darbeye alkış tutanlara karşı darbeye korna basanlar. Tamam milli irade falan da kafa oğlum bu da.” Paylaşımı dikkat çekmişti.

15 Temmuz darbesi sonrası kesin olarak kapatılan FETÖ’ye ait Mevlana Üniversitesi’nde okuyan Hüseyin Fatih Tamer’in örgüt aidiyeti nedeniyle AK Parti’ye katılmak istemediği anlaşılmıştı.

Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 179’u tutuklu, 486’ı sanıklı FETÖ davasında yargılanan Hüseyin Fatih Tamer’in 15 Temmuz sonrası mahrem imamına “Ne yapacağız abi?” diye sorduğu, aldığı talimat ile kendini gizlemeye devam ettiği ortaya çıkmıştı.

Yargıtay tarafından cezası onan Hüseyin Fatih Tamer’in, ByLock üzerinden sıralı örgüt yöneticileri ile irtibat kurmaya devam ettiği yargılama safhasında ortaya çıkmıştı.

Hüseyin Fatih Tamer’in CHP’ye katılacağı kesinleştikten sonra örgüte ait yurttan çıkarttırılarak özel bir yurda yerleştirildiği, CHP teşkilatının Tamer’in geçmişini bildiği tanık ifadeleriyle mahkeme kayıtlarına girmişti.

“AK Parti bizim cemaate (FETÖ)  karşı iken oraya gitmem. Ben İzmirliyim, İzmirli olanlar CHP’ye daha hızlı uyum sağlar, bu yüzden CHP’de görev alayım” diyerek CHP’yi tercih ettiği ortaya çıktı.

Mahkeme tarafından 8 yıl 9 ay hapis ile cezalandırılan Hüseyin Fatih Tamer’in cezası Yargıtay tarafından da onanınca kesinleşti.

Kaynak: A Haber 

 

Kategoriler