Anasayfa » Sözcü gazetesine FETÖ operasyonu
FETÖ'de Bugün

Sözcü gazetesine FETÖ operasyonu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay’ın da aralarında bulunduğu 4 şüpheli hakkında “FETÖ üyesi olmamakla birlikte bu örgüt adına suç işledikleri” gerekçesiyle gözaltı kararı çıkarıldı.

Burak Akbay’ın dışında gözaltı kararı verilen diğer isimler; İnternet Müdürü Melda Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli ve muhabir Gökmen Ulu.

Savcılığın “silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek”, “Cumhurbaşkanına fiili saldırıyı kolaylaştırmak” ve “Türkiye Cumhuriyeti hükûmetine karşı silahlı isyanı kolaylaştırmak” suçları kapsamında verdiği talimat üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin adreslerinde gözaltı işlemi gerçekleştirdi.

Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğinden alınan karar gereği şüphelilerin adreslerinde arama işlemi de yapıldı. Şüphelilerden Burak Akbay’ın yurt dışında bulunduğu öğrenildi.

Şüphelilere yönelik suçlamalar arasında 15 Temmuz günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmaris’teki otelinin adresi ile görüntüsünün Sözcü gazetesinin internet sitesinden deşifre edilmesinin de bulunduğu öğrenildi.

Bilindiği gibi Erdoğan’ın adresinin deşifre edilmesinden birkaç saat sonra 15 Temmuz kanlı kalkışması başlatılmış ve darbeci askerler Marmaris’teki Grand Yazıcı isimli oteli basmıştı. Baskından kısa bir önce Cumhurbaşkanı Erdoğan oteli terk etmiş fakat Erdoğan’ın iki koruması darbecilerce katledilmişti.

Kaynak: Sabah

Kategoriler