Anasayfa » Sivil imamın bilgisayarından ABD bayraklı Gülen fotoğrafı çıktı
FETÖ'de Bugün

Sivil imamın bilgisayarından ABD bayraklı Gülen fotoğrafı çıktı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Akıncı Üssü’nde yakalanan örgütün “sivil imamı” Harun Biniş’ie ait harddiskten, arka planında ABD bayrağı bulunan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e ait bir fotoğraf çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, darbe girişimi sırasında Akıncı Hava Üssü’ndeki eylemlere ilişkin 481 kişi hakkında hazırlanıp Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamenin eklerinde, örgütün sivil imamlarından olduğu belirtilen Biniş’in ikametgahında yapılan aramada ele geçirilen materyallere ait bilirkişi raporuna yer verildi.

Biniş’in evinden 2 Wifi adaptör, bir taşınabilir harici harddisk, 3 telefon, 7 farklı numaraya ait sim kart kabı ve 1 tablet bilgisayarın aramayı yapan ekiplerce alındığı ifade edilen raporda, teknik incelemeye müsait olan materyallerin incelendiği belirtildi.

Ele geçirilen harici harddiskten silinen belgelerin kurtarılması için yapılan ve “kazıma yöntemi” olarak adlandırılan işlemle bazı belgelerin geri getirildiği belirtilen rapora göre söz konusu belgeler içerisinde, arka planında ABD bayrağı bulunan FETÖ elebaşı Gülen’e ait bir fotoğraf da bulundu.

Belgeler arasında ayrıca Biniş’in Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde darbe girişiminden önce açılan devlet büyüklerinin kullandığı kriptolu telefonların usulsüz dinlenmesi iddialarına yönelik yargılandığı davaya ilişkin dosyalar ve daha önceden çalıştığı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan istifasına yönelik yazışmalar da yer aldı.

Kaynak: AA

Kategoriler