Anasayfa » Sır isimlerin ziyaretini bu oteller çözecek
FETÖ'de Bugün

Sır isimlerin ziyaretini bu oteller çözecek

FETÖ’nün tüm hücrelerini deşifre etmek isteyen istihbarat birimleri, elebaşı Gülen’in Pensilvanya’daki üssünün ve çevresinin geriye dönük röntgenini çekiyor.

17-25 Aralık’ta hükümete karşı kumpas kurmak isteyen ancak bunda başarılı olamayınca 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan FETÖ’ye yönelik soruşturmalarda kendini gizleyen kişileri bulmak için araştırma ağı okyanus ötesine ulaştı.

Yapılan operasyonlarda deşifre olan örgüt üyeleri gözaltına alınırken kripto isimlerin belirlenmesi için hem yurt içinde hem de yurt dışında araştırmalar devam ediyor. İstihbarat birimleri FETÖ’cülerin deşifre edilerek yakalanması için yeni bir soruşturma başlattı.

Gülen’den talimat aldılar

Elebaşı Gülen’in Pensilvanya’da bulunan malikanesine gidip talimat alanların tespitinin yapılması için farklı bir çalışma yürütülüyor. Emniyet, bunun için örgüt elebaşı Gülen’in malikanesinin çevresindeki bölgelerdeki otelleri mercek altına aldı. Örgüt elebaşından direktif almaya gidenlerin isimlerinin belirlenmesi için çevredeki oteller tek tek çıkarıldı. FETÖ’nün üssünün çevresinde 12 otel belirlendi.

İşte belirlenen oteller

Days Inn, Best Western Plus Poconos Hotel, Westminster Hotel, Holiday Inn Expres, Society Hill Hotel, Holiday Inn Midtown, Riviera Hotel, Best Western Airport Plaza, Quality Inn, Ramada Whitehall, Country Inn Suites otellerinde kalanlar araştırılıyor. 15 Temmuz darbe girişiminden birkaç gün öncesinde Gülen’le görüşen 12 isim de bu yolla belirlenmişti. 4 isim gözaltına alınırken 8 kişi ise halen aranıyor.

Kredi kartları ele verdi

Türkiye’den Amerika’ya giderek terör örgütünün elebaşıyla görüşenler cep telefonu kayıtları ve kredi kartı harcamaları ile tek tek deşifre edilmeye başlandı. Bu isimler araştırılırken özellikle 17/25 Aralık sonrası yapılan ziyaretler araştırılıyor. “17 Aralık sonrası ilişiğimizi kestik.” yalanına sığınanlar tek tek ortaya çıkacak. Böylece halen kendini gizleyen kripto FETÖ’cüler açığa çıkacak. Örgütün kripto isimleri deşifre edilerek, diğer bağlantıları çözülmüş olacak.

Kaynak: Akşam

Kategoriler