Anasayfa » Sınav odasının şifresinden ‘darbe’ çıktı
FETÖ'de Bugün

Sınav odasının şifresinden ‘darbe’ çıktı

Deniz Harp Akademisi Komutanlığı bünyesindeki sınav hazırlama işlemlerinin gerçekleştirildiği Ölçme ve Değerlendirme Şube Müdürlüğünde FETÖ skandalı ortaya çıkarıldı.

Yapılan incelemede, sınav hazırlama odası ile ölçme ve değerlendirme odasına girişlerin ve odalarda bulunan bazı dolapların şifresinin “1507” olduğu anlaşıldı. Söz konusu şifrenin 15 Temmuz (15/07/2016) darbe girişimini çağrıştırdığı belirlendi.

Bu şubede Ölçme ve Değerlendirme Şube Müdürü olarak Hakan Bulut’un, Sınav Subayı olarak Veysel Yılmaz’ın ve Ölçme ve Değerlendirme Subayı olarak ise İdris Emek’in görev yaptığı tespit edildi.

Meslekten ihraç edildiler

Ölçme ve Değerlendirme Şube Müdürü Hakan Bulut ve Sınav Subayı Veysel Yılmaz KHK ile meslekten ihraç edilirken Ölçme ve Değerlendirme Subayı İdris Emek’in geçici olarak görevden uzaklaştırıldı.

Cezaevine gönderildiler

Deniz Harp Akademisi’ndeki sınav odasına giriş şifrelerini 15 Temmuz darbe girişiminin tarihi olan “1507” olarak ayarlayan Hakan Bulut, Veysel Yılmaz ve İdris Emek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ankesör soruşturmasından çıktı.

Bu üç isim hakkında ankesörlü telefonlar üzerinden FETÖ’nün mahrem imamları ile görüştükleri gerekçesiyle işlem yapıldı. Üç şüpheli de söz konusu soruşturma kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: Sabah

Kategoriler