Anasayfa » Silah doğrulttuğu görüntüsünü inkâr etti
FETÖ'de Bugün

Silah doğrulttuğu görüntüsünü inkâr etti

FETÖ’cü Astsubay Gökhan Çetin silah doğrulttuğu görüntüsünü bile inkâr etti: “Silah tutuşum tamamen yanlış değerlendiriliyor.”

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili aralarında sözde “Yurtta Sulh Konseyi” üyelerinin de yer aldığı 221 kişinin yargılandığı “çatı” davası sürüyor.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde görülen duruşmada önce, olay tarihinde Özel Kuvvetler Komutanlığında (ÖKK) astsubay kıdemli çavuş olan ve darbe girişimi saatinin erkene alınması sonrasında Akıncı Üssü’nden otobüsle Genelkurmay Başkanlığına gelen 33 kişilik grup arasında yer alan Gökhan Çetin’in savunması alındı.

Çetin, tim komutanı Mehmet Aytaç’ın kendisine 15 Temmuz’da koruma tatbikatı düzenleneceğini söylediğini ve bu tatbikata katılması emri verdiğini ifade etti.

“Silah tutuşum yanlış değerlendiriliyor”

Mahkeme Başkanı Oğuz Dik, Çetin’e iddianamede yer alan ve Genelkurmay Karargahı Muhabere Merkezi koridorunda silahlı ve tam teçhizatlıyken elleri bağlı olan Astsubay Kıdemli Çavuş Ersin Aşçı’yı götürdüğüne ilişkin fotoğrafı sordu.

Çetin, bu konuda “Silah tutuşum tamamen yanlış değerlendiriliyor. Herhangi bir bağlama, derdest söz konusu değil. Orada derdest falan yok. Terör saldırısı ve sabotaj girişimi nedeniyle personeli binadan boşalttık.” iddiasında bulundu.

Başkan Oğuz Dik, “Binayı böyle mi boşaltıyorsunuz? Bunlar askeri personel değil mi?” ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Kategoriler