Anasayfa » Şehit Yarbay Songül Yakut’un avukatı FETÖ kumpasını anlattı
FETÖ'de Bugün

Şehit Yarbay Songül Yakut’un avukatı FETÖ kumpasını anlattı

Şırnak’ta 12 silah arkadaşıyla helikopter kazasında şehit olan Yarbay Songül Yakut’un, Türk Silahlı Kuvvetlerinden FETÖ kumpası ile uzaklaştırıldığı dönemdeki avukatı Şule Nazlıoğlu Erol konuştu.

Avukat Erol, müvekkili şehit Yarbay Yakut için “Melek gibi bir kızdı. Kaburgası sağlam, dik duran aslan yürekli bir kızdı.” ifadelerini kullandı.

Balyoz Davası avukatlarından Ziya Kara aracılığıyla Yakut’la tanıştığını ifade eden Erol, FETÖ kumpasıyla ordudan uzaklaştırıldığı dönemin zor geçeceğini kendisine ilettiğini belirtti.

“Karşımızda bir çete var”

Erol, Yakut’a verdiği desteği şu sözlerle anlattı: “Karşımızda bir çete var ama haksızlığa uğradığına kesinlikle inanıyorum. Biz el atarız. Sonuna kadar da bu mücadeleyi veririz ama sonuç ne olur bilmiyorum. Sen haklısın ve sonunda o kıyafeti tekrar giyersin, hiç canını sıkma.”

Yakut’un binbaşı rütbesindeyken Kasım 2013’te kumpasa maruz kaldığını belirten Erol, Şubat 2014’te Yakut’un ihraç edildiğini, Aralık 2015’te ise Yakut hakkında göreve iade kararı verildiğini ve 2016’da da Yakut’un göreve yeniden başladığını anlattı.

Kaynak: Hürriyet

Kategoriler