Anasayfa » Şehit polisimizi ABD’deki 17 Aralık davasına aldılar
FETÖ'de Bugün

Şehit polisimizi ABD’deki 17 Aralık davasına aldılar

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, FETÖ’nün 17-25 Aralık yargısal darbe girişiminin ABD’de devreye sokulmasıyla ilgili skandal bir karara dikkat çekti.

Selvi, New York Güney Bölgesi Hâkimi Richard Berman’ın, şehit polis müdürü Vefa Karakurdu’nu tanık, sanık ya da dinlenmesi gereken kişiler listesine aldığını ortaya koydu.

Abdülkadir Selvi’nin yazısının ilgili bölümü:

Zarrab davasıyla ilgili çok önemli bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. Reza Zarrab’ın, işbirliğini kabul edip “kamu tanığı” olmasıyla birlikte artık “Hakan Atilla” davası oldu.

Jürinin incelemesine sunulan isim listesi dikkatli bir şekilde incelendiğinde Amerikan adalet sisteminin güvenilirliğini sarsan “kes-yapıştır” işlemlerle karşılaşılıyor.

17 Aralık darbe girişiminde bulunan FETÖ’cü polisler görevden uzaklaştırılınca, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuşlardı. Zarrab davasını yürüten federal savcılar bu listeyi hazırlarken FETÖ’cü polislerin suç duyurusunda bulundukları isimleri aynen almışlar. “Kes yapıştır” derken onu kastediyorum.

FETÖ’den dolayı polislikten ihraç edilen ve bir süre tutuklu kalan Komiser Yardımcısı Hüseyin Korkmaz İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına; İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Selami Yıldız, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Hakan Sıralı ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Arzum Nazman hakkında suç duyurusunda bulunuyor. Jüriye sunulan isim listesinde bu üç isim yer alıyor. Tabii FETÖ’cü Hüseyin Korkmaz da. Ama sadece bu değil.

14.08.2014 tarihli suç duyurusunda ismi geçen Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu da yer alıyor. FETÖ’cü polis suç duyurusunda Vefa Karakurdu’dan söz etmiş ya “Amerikan Mahkemesi” de bunu almış, aynı şekilde isim listesine yerleştirilmiş. Jüri üyelerine bunları soruyor. Jüri üyeleri gerek gördükleri takdirde bu isimlere soru sorabilecek. Ancak Vefa Karakurdu’da bir sorun var. Çünkü Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu şehit oldu.

FETÖ’cülerin verileriyle hareket eden mahkeme isim listesine şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu’nun da ismini koymuş. Vefa Karakurdu, 11 Aralık 2016 tarihinde Beşiktaş-Bursaspor maçından sonra yaşanan terör saldırısı sırasında şehit düştü. Gözleri o denli kararmış ki şehidimizi dahi o isim listesine eklemişler.

Kaynak: Hürriyet

Kategoriler