Anasayfa » Saraybosna’daki FETÖ okullarının vergi borcu 1 buçuk milyon TL’yi geçti
FETÖ'de Bugün

Saraybosna’daki FETÖ okullarının vergi borcu 1 buçuk milyon TL’yi geçti

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da faaliyet gösteren FETÖ ile bağlantılı iki özel okulun 235 bin avro (1,67 milyon TL) vergi borcunu hâlâ ödemediği ortaya çıktı.

Bosna Hersek Federasyonu (FBIH) Vergi İdaresi, 30 Haziran 2018 itibariyle vergi borcu 25 bin avronun üzerinde olan firmaların isimlerini kamuoyuyla paylaştı.

Vergi borcu bulunanlar arasında, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin ardından iki kez sözde el değiştiren ve önce Amerikan, ardından İngiliz bir şirkete satıldığı açıklanan FETÖ bağlantılı iki okul da yer aldı.

FETÖ bağlantılı okulların isimleri listede “Türk-Bosna Koleji” ve “Uluslararası Lise” olarak ayrı ayrı belirtilirken, “Türk-Bosna Koleji”nin vergi borcunun 151 bin avro, “Uluslararası Lise”nin vergi borcunun ise 84 bin avro olduğu açıklandı.

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da faaliyet gösteren FETÖ bağlantılı iki özel okulun 235 bin avro (1,67 milyon TL) vergi borcu olduğu ortaya çıktı. Bosna Hersek Federasyonu (FBIH) Vergi İdaresi, 30 Haziran 2018 itibariyle vergi borcu 25 bin avronun üzerinde olan firmaların isimlerini kamuoyuyla paylaştı. FETÖ bağlantılı okullardan biri olan “Türk-Bosna Koleji”nin vergi borcu 151 bin avro olarak açıklandı.
Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da faaliyet gösteren FETÖ bağlantılı iki özel okulun 235 bin avro (1,67 milyon TL) vergi borcu olduğu ortaya çıktı. Bosna Hersek Federasyonu (FBIH) Vergi İdaresi, 30 Haziran 2018 itibariyle vergi borcu 25 bin avronun üzerinde olan firmaların isimlerini kamuoyuyla paylaştı. FETÖ bağlantılı okullardan biri olan “Uluslararası Lise”nin vergi borcu 84 bin avro olarak açıklandı.

İki kez el değiştirdi

Bosna Hersek’te daha önce “Bosna-Sema” adıyla faaliyet gösteren ve başkent Saraybosna’nın yanı sıra Tuzla, Bihac ve Zenica şehirlerinde de bulunan bu okullar, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin ardından ülkede itibar ve öğrenci kaybına uğradı.

Başta Türkiye’den gelenler olmak üzere çok sayıda öğrenci kaybeden FETÖ bağlantılı bu okulların içinde bulunduğu maddi zorluklar, vergi borçlarına da yansıdı.

Okulların, darbe girişiminin ardından önce Amerikan “Global Education”, ardından İngiliz “Richmond Park Education” isimli şirketlere satıldığı açıklansa da yönetimin hala FETÖ bağlantılı kişilerden oluşması yine FETÖ’nün idaresinde kaldığını göstermiş oldu.

Kaynak: AA

Kategoriler