Anasayfa » Saadet Partili Muammer Bilgiç FETÖ’cüleri sevindirdi
FETÖ'de Bugün

Saadet Partili Muammer Bilgiç FETÖ’cüleri sevindirdi

saadet-partili-muammer-bilgic-aslen-nereli
Saadet Partili Muammer Bilgiç

Saadet Partili Muammer Bilgiç, Yeni Asya’ya yaptığı konuşmada KHK’lıları savundu. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun sık sık KHK’lılara sahip çıkmasından cesaret alan Bilgiç, Fetullahçı Terör Örgütü’nün gerçekleştirdiği darbe girişimini de önemsizleştirmeye çalışan açıklamalar yaptı. Türkiye’de FETÖ’ye yönelik operasyonları itibarsızlaştırmak isteyen Bilgiç, şunları kaydetti: “Tüm dünyada uluslararası güvenlik birimlerince aranan terör şüpheli sayısı 300 bin kadarken, Türkiye’de terör suçlamasıyla işlem gören insan sayısının, 2020’den sonra devam eden uygulamalarla 2 milyonu geçmesi, kamudan ihraçların da 200 binin üzerine çıkması, bir suç örgütüne karşı mücadelenin sınırlarını aşan, hukuk dışı, akla aykırı, vicdanlara sığmayan bir dönemin yaşandığını göstermektedir.”

“15 Temmuz aydınlığa kavuşturulmalıdır”

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Muammer Bilgiç, KHK meselesi hakkında konuşurken, 15 Temmuz’a yönelik FETÖ’cüleri sevindirecek açıklamalar da yaptı. Saadet Partili Muammer Bilgiç şu ifadeleri kullandı:

“Konuşulması gereken bir 15 Temmuz kalkışması var. OHAL sürecinde ve OHAL uygulamalarının fiilen devam ettiği bu süreçte, kalkışmanın her yönüyle konuşulduğunu düşünmüyorum. 15 Temmuz kalkışması tüm yönleriyle aydınlığa kavuşturulmalıdır. TBMM’de oluşturulacak bir komisyonla, ilgili kişiler herhangi bir istisnaya tabi olmaksızın, karanlık bir nokta bırakmaksızın dinlenilmelidir. Tüm dünyada uluslararası güvenlik birimlerince aranan terör şüpheli sayısı 300 bin kadarken, Türkiye’de terör suçlamasıyla işlem gören insan sayısının, 2020’den sonra devam eden uygulamalarla 2 milyonu geçmesi, kamudan ihraçların da 200 binin üzerine çıkması, bir suç örgütüne karşı mücadelenin sınırlarını aşan, hukuk dışı, akla aykırı, vicdanlara sığmayan bir dönemin yaşandığını göstermektedir. 15 Temmuz kalkışması, o gece bastırıldığı halde, iktidarın 15 Temmuz sonrasında Türkiye’yi tam bir hukuk devletine dönüştürmek, demokrasiye sahip çıkmak, halk iradesinin daha etkin bir biçimde yönetime yansıması için zemin oluşturmak yerine, bastırılan kalkışmayı ‘Allah’ın bir lütfu’ olarak nitelendirip 20 Temmuz’da OHAL ilan etmesi, akabinde muhalif olmakla yasa dışı olmak arasındaki farkı sıfırlaması, yerel yönetimlere kayyım ataması, kamuda ve özel sektörde çalışan çok sayıda insanı ağaç kökü yemeğe mahkum etmesi, OHAL koşullarında parlamenter rejimi tasfiyesi, kendilerinin ve yandaşlarının cennetleri için ülkeyi adeta cehenneme çevirmiştir.”

“OHAL Komisyonu kararları yeniden incelenmeli”

Saadet Partili Muammer Bilgiç, sözlerine şu ifadelerle devam etti:

 “Yargı bağımsızlığının ve tarafsızlığının zedelendiği aşikârdır. Ülkemiz hukuk endekslerinde Orta Afrika ülkeleriyle aynı kategorilerde yer almaktadır. Ülkemizin en önemli ve en başta gelen sorunu adalettir. İlk yapılması gereken ülkemizin taraf olduğu uluslararası kurum ve kuruluşların temel hak ve özgürlüklere dair kararlarına uymaktır. Terör ve terör örgütü üyeliği gibi suç tanımlarının geniş ve keyfi yorumlanmasından kaynaklanan mağduriyetler giderilmelidir. İrtibat ve iltisak gibi netlik içermeyen tanımlamaları kapsayan tüm mevzuat maddeleri ilga edilmelidir. OHAL inceleme komisyonu lağvedilmeli ve kararları yeniden incelenmelidir. Takipsizlik ya da beraat kararı almış tüm kişilerin hakları iade edilmelidir. Tüm bunlardan daha önemlisi kimsenin kimseye kimlik ve inanç dayatmadığı, bedenin, emeğin, inancın sömürülmediği, tabiatın yağma ve talan edilmediği, üniversitelerin bilim ve düşünce üretebildiği, gelir dağılımında ve kaynak kullanımında, vergilendirmede ve ücretlendirmede adaletin gözetildiği, gençlerimizin gelecek kaygısı hissetmediği, kimsenin onurunun incitilmediği ve umutlarının çalınmadığı, tedavi hakkının yok sayılmadığı bir Türkiye için hep birlikte daha çok çalışmalıyız.”

Saadet Partili Muammer Bilgiç FETÖ’den onay aldı

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Muammer Bilgiç’in açıklamaları FETÖ tarafından da onaylandı. FETÖ’nün yayın organı Samanyolu Haber, Bilgiç hakkında haber yaptı. Haber, FETÖ’cü site tarafından “Saadet’ten OHAL çıkışı: Ülkeyi cehenneme çevirdiler” başlığı ile yayınlandı. 

saadet-partili-muammer-bilgic-aslen-nereli

 

Kategoriler