Anasayfa » ROKETSAN’da görevli başmühendis itirafçı oldu
FETÖ'de Bugün

ROKETSAN’da görevli başmühendis itirafçı oldu

ROKETSAN bünyesinde millî güdümlü füzelerin yazılım biriminde görev yapan başmühendis, gözaltına alınınca FETÖ itirafçısı oldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Türkiye’nin roket ve füze sistemleri üreticisi ROKETSAN’daki FETÖ yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma derinleştirildi.

Millî projeler sorulmuş

İtirafçı olan mühendis Şemsettin E, örgüt içinde “Oğuz” kod adını kullandığını belirterek bağlı olduğu mahrem imamları ile hücresinde yer alan örgüt üyelerini deşifre etti. 2006’da ROKETSAN’da çalışmaya başladığını anlatan şüpheli, örgütsel toplantıları yaptığı aynı hücredeki FETÖ üyelerinin de ROKETSAN çalışanı olduğunu anlattı.

Mahrem imamın toplantılarda kendilerine hangi projelerde görev aldıklarını sorduğunu söyleyen FETÖ’cü mühendis, “Bizler de çalıştığımız projelerin isimlerini sohbet esnasında kendisiyle paylaşmıştık. Ancak projelerin detayından bahsetmedik. ROKETSAN’a eleman alınması ilanlarında gerekli bilgileri paylaşmamızı isterdi.” diye konuştu.

Takiye talimatı verilmiş

Mahrem imamın kendilerinden ROKETSAN’da örgüt üyesi olmayanlarla ilgili bilgi toplamalarını da istediğini belirten FETÖ şüphelisi, mahrem imamın takiye talimatlarını anlattı:

“İş yerinde sizi zorlayacak bir ortam olursa kendinizi belli etmeyin. Yani içki içilen bir yerde içki içmediğinizi belli etmemek için gerekirse için. Dikkat çekmemek için oruç tutmayın. Cuma namazına gitmeyin.”

Kaynak: Sabah

Kategoriler