Anasayfa » Rıza Sarraf FETÖ’ye ‘terör örgütü’ diyemedi
FETÖ'de Bugün

Rıza Sarraf FETÖ’ye ‘terör örgütü’ diyemedi

ABD’deki kumpas davasında Türkiye aleyhine konuşan Rıza Sarraf, FETÖ’ye “terör örgütü” diyemedi.

ABD’nin New York kentinde eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın yargılandığı davada FETÖ gündeme geldi.

FETÖ’ye ‘terör örgütü’ diyemedi

Atilla’nın avukatlarından Cathy Fleming’in “Gülencileri hiç duydun mu?” sorusuna Sarraf, “Evet duydum. Bu grubun birçok farklı ismi var. Bu nedenle siyasi mi, dini mi, terörist grup mu bunu bilmiyorum.” cevabını verdi.

Fleming’in, “Terörist derken bir yerleri patlatan anlamında demiyoruz tabi ki.” açıklamasına Sarraf “Ne yaptıklarını bilmiyorum.” diye karşılık verdi.

Hücre arkadaşı mahkumdan Sarraf’a tecavüz suçlaması

Bu arada Rıza Sarraf’ın, Manhattan’da beraber kaldığı hücre arkadaşı tarafından “Sarraf’ın kendisine iki kez tecavüz etmek ve cinsel tacizde bulunmak iddiasıyla” dava edildiği bildirildi.

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre 62 yaşındaki Faouzi Jaber isimli mahkum, Çarşamba akşamı Sarraf aleyhine “tecavüz” davası için başvuruda bulundu.

Buna göre söz konusu mahkum Jaber, avukatı Alexei Schacht aracılığıyla, Manhattan’da beraber aynı hücreyi paylaştıkları sırada Sarraf’ın kendisine iki kez tecavüz etmek ve cinsel tacizde bulunmak iddialarıyla dava açtı.

Kaynak: AA

Kategoriler