Anasayfa » Putin’in başstratejistinden çarpıcı açıklamalar
FETÖ'de Bugün

Putin’in başstratejistinden çarpıcı açıklamalar

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in başstratejisti Prof. Dr. Aleksandr Dugin, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz darbe girişimi

ABD’nin FETÖ’yü kullanarak darbe girişimini organize ettiğini ifade eden Dugin, Batı’nın Erdoğan’ın darbeyle indirmeye çalıştığını ancak bunda başarılı olamadığını belirtti. Dugin ayrıca darbe girişimi için 2 milyar dolar harcadığını iddia ettiği CIA’in, darbeyi desteklemesi için Putin’i de ikna etmeye çalıştıklarını söyledi. Dugin, “CIA Putin’in etrafındaki etkili isimleri organize etti. Fakat Putin ikna olmadı.” dedi.

ABD’deki 17 Aralık davası

-ABD’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı indirmek için etnik çatışma, ekonomik ve sosyal tehditler, siyasi ve askeri elitler içerisinde Erdoğan karşıtı huzursuzluk yaratmak gibi pek çok yöntemi deneyeceğini, Türkiye’nin tüm zayıf noktalarını kullanmaya çalışacağını vurguladı. ABD’deki 17 Aralık davasını da bu çerçevede değerlendirmek gerektiğini belirten Dugin, “Kesinlikle bütün ekonomik ilişkileri kullanacaklar. Sürekli saldırı altında olacaksınız. İran’a, Rusya’ya yaptırım uygulanıyor. O kadar eminim ki Türkiye’ye de yaptırım uygulayacaklar.

Büyükelçi suikastı

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastıyla ilgili de konuşan Dugin, “Asıl hedef elçi değil, Erdoğan’dı. CIA mı kullandı bilmiyorum ama FETÖ’nün yaptığı açıktı. Erdoğan’a güveniyoruz ve artık Rusya’yı Erdoğan’a karşı provoke etmek kolay değil.” ifadelerini kullandıç

Kaynak: Habertürk

Kategoriler