Anasayfa » Örgüt imamının ihanet yazışmaları ortaya çıktı
FETÖ'de Bugün

Örgüt imamının ihanet yazışmaları ortaya çıktı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütünün sözde Marmara Bölgesi imamı Etem Taş hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Başsavcılıkça onaylanan iddianame, gönderildiği İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. İddianamede, Üsküdar’da 30 Nisan 2018 tarihinde yakalanan Taş’ın  ByLock kullanıcısı olduğu tespit edildi.

“100 yıllık bir filmin finalindeyiz”

Sanık Taş’ın ByLock yazışmalarına yer verilen iddianamede, şu mesajlar paylaşıldı:

100 yıllık filmin finalindeyiz. Finalde Allah’ın size biçmiş olduğu role bakın. Finale yakışır duruş sergileyin! Bu süreç yaz sonu itibarıyla bitti!

Bu ifadelerle örgütün sözde imamı Taş’ın 15 Temmuz darbe girişimini kastettiği, bu süreçten sonra örgütün eski gücüne kavuşacağını ima etmesi dikkat çekti.

“PKK bizi de çağırıyor”

Sanığın yine ByLock üzerinden başka bir kişiye “Siz sormuştunuz, PKK 100 bin kişilik bir yürüyüş yapacak, bizi de çağırıyorlar” diyerek ne yapacaklarını sorduğuna dikkat çekilen iddianamede, bu yazışmadan da anlaşılacağı üzere PKK ile FETÖ arasında bir ilişki olduğu ve ortak hareket ettiklerinin anlaşıldığı kaydedildi.

22 buçuk yıl hapis cezası talebi

İddianamede, ByLock kullanıcısı sanığın, “Yüceler Şurası Mollalar Grubu”nda “Marmara Bölge Sorumlusu” olduğuna vurgu yapılıp Bank Asya’da kaydının bulunduğu anlatılarak “silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek” suçundan 15 yıldan 22,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Kaynak: AA

Kategoriler