Anasayfa » Örgüt dışından evliliklere yazılı savunma
FETÖ'de Bugün

Örgüt dışından evliliklere yazılı savunma

FETÖ’cü olmayan biriyle evlenerek “katalog evlilik” kuralını ihlal eden hâkimin örgüt içi mahkemede yargılandığı ortaya çıktı.

Örgüt üyeliği sebebiyle meslekten ihraç edilen ve “FETÖ üyeliği” suçundan yargılanan hâkim İ.S itirafçı oldu. Öğrencilik yıllarında örgüte katıldığını ifade eden İ.S. şunları söyledi:

“Hâkim ve savcılık stajı sırasında Ekim 2011 itibariyle eşimle çıkmaya başladım. Bu durumdan haberdar olan ‘Salih’ kod adlı örgüt imamı benimle görüşmek istedi. Niye dışarıdan birini bulduğumu sordu. Ben de insanın eşini kendisinin seçeceğini söyledim. Bana bu durumun normal olmadığını, vazgeçebilecek pozisyonda olup olmadığımı sordu. Ben de ailesiyle tanıştığımı ve vazgeçemeyeceğimi söyledim.”

Yazılı savunma istediler

“Eşimden vazgeçemeyeceğimi söyleyince bana yazılı savunma vermem gerektiği söylendi. Hatta yazılı savunma yazmam için ‘Salih’ kod adlı örgüt imamım yardımcı oldu. Bu kişi İstanbul’daki bütün stajyerlerin sorumlusuydu. Ama Ankara’da Danıştay Tetkik hâkimi ya da Ankara İdare Mahkemesi hâkimiydi. Geliş gidiş yapıyordu.”

Katalog evliliği

Bilindiği üzere FETÖ’cüler “izdivaç imamı” adı verilen örgüt imamlarında bulunan kataloglar üzerinden evlendiriliyor. Örgüt imamları, örgüt dışından evlilik yapılmaması konusunda örgüt üyelerini kontrol altında tutuyor.

Kaynak: Sabah

Kategoriler